22 C
Tirana
16:14 28/02/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Përgjaken rrugët në vend/ Mjeti përplaset me trafikndarësen në Vorë, humb jetën pasagjeri

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Gjokaj në Vorë, ku shtetasi me iniciale H.S. ka humbur kontrollin e mjetit dhe...

Babai sherr me djalin, nxjerr thikën dhe e qëllon! Policia jep detaje për ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku babai ka goditur me thikë djalin e tij. Lajmin e ka bërë me...

Dy të shpallur në kërkim arrestohen në Kukës, ja për çfarë akuzohen

Policia e Kukësit ka njoftuar se ka vënë në pranga me qëllim ekstradimi drejt Maqedonisë së Veriut një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar,...

Shisnin kokainë në sasi të mëdha, detaje nga operacioni për prangosjen e dy personave në Tiranë

Policia e Tiranës ka përfunduar me sukses një operacion për kapjen e dy personave që merreshin me shpërndarje të lëndës narkotike të llojit kokainë...

Kush është i riu që humbi jetën në mënyrë tragjike në aksidentin te “Rruga e Kombit”(EMRI+FOTO)

Një aksident tragjik ndodhi mbrëmjen e djeshme në “Rrugën e Kombit”, ku humbi jetën 31 vjeçari Armand Xhaferri. Ka qenë një makinë trajler, i cili...

Gjyqtarja nuk zbardh vendimin gjyqësor, i mban peng pensionin qytetares

Emisioni “Stop” u ndal në qytetin e Elbasanit këtë të premte, pasi qytetari Petrit Hoxha ka treguar, se ka mbaruar gjyqin për vitet e...

Përplasen 2 mjete në Elbasan, të plagosurit jashtë rrezikut për jetën

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan, në vendin e njohur si “Fusha e Loparit”, pranë shkollës “Jorgji Dilo”. Mësohet se një...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/ Përplasen 2 mjete, plagosen drejtuesit e tyre

Një aksident autombolistik ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, ku janë përplasur 2 mjete. Si pasojë e aksidentit, janë plagosur të dy drejtuesit...

Lëvizte në qytete të ndryshme për të vjedhur makina, por këtë herë dibranit i shkon huq

Një person me inicialet S.G është arrestuar pasi akuzohet për grabitjen e disa automjeteve në qytete të ndryshme të policisë. Burime të policisë bëjnë me...

Policia e Shtetit vazhdon ndëshkimet, gjobiten 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid

Policia e Shtetit ka bërë me dije se janë gjobitur 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu, blunë...

(VIDEO)Tragjike në Tiranë/ Kamioni përplas për vdekje 60-vjeçaren te Astiri

Një tjetër aksident i rëndë me pasojë vdekjen, ka ndodhur këtë të premte në vendin tonë. Mësohet se 60 vjeçare është përplasur nga një kamion...

Vlorë/ Makina përplas për vdekje një 7-vjeçare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Vlorë, ku një automjet ka përplasur për vdekje të miturën me inicialet A.C 7 vjeç. Aksidenti ka ndodhur...
- Advertisment -

Më të fundit