15 C
Tirana
17:14 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

“Dil kërko borxh te komshinjtë!” Të sapomartuar, burri rreh 23-vjeçaren derisa humb ndjenjat

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhrave të tij. Por urdhri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Dy vëllezërit vrasin komshiun e tyre, arrestohet njëri, tjetri në kërkim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Dibër, ku është vrarë me armë zjarri një 50 vjeçar. Blutë e Dibrës kanë bërë...

(VIDEO) EMRAT/ Policia arreston bandën e hajdutëve, si u kapën ‘mat’ sapo dolën nga kompleksi i vilave

Policia e Tiranës ka publikuar pamjet nga momentet e arrestimit  të 5 anëtarëve të bandës së hajdutëve të shtëpive, që nuk vepronin vetëm në...

(EMRAT) Mbushën Tiranën me kokainë dhe canabis, kush janë dy të arrestuarit

Dy të rinj janë arrestuar këtë të martë në Tiranë, pasi akuzohen për shpërndarje droge. Klevi Muça 29 vjeç dhe Mariglen Sheshi 24 vjeç,...

Ekstradohet nga Gjermania 36-vjeçari nga Korça, ishte dënuar në Shqipëri me 12 vite burg

Policia e Shtetit ka bërë me dije se në bashkëpunim mes Interpol Tiranës dhe homologëve gjerman, është bërë e mundur arrestimi dhe ekstradimi i...

Tapë në timon dhe i pa fat, durrsaku i bën “gropën” vetes/ Arrestohen edhe 4 të tjerë

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 5 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Një person i identifikuar me inicialet G. B., banues...

Kishte ikur nga Greqia për t’u fshehur në Vlorë, 39 vjeçares greke i ndodh e papritura(DETAJE)

Policia e Vlorës ka bërë me dije se ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet fjalë për një shtetase greke...

I dënuar përjetë në Itali/ Si u kap anëtari i grupit grabitës të vilave luksoze

Gjatë një operacioni të zhvilluar ditën e sotme në afërsi të Saukut, policia ka arrestuar Hektor Qirjazin. Ai është një emri i njohur për policinë,...

Artan Hoxha: Ky është snajperi që godet nga 3 km largësi, ja si hyri në Shqipëri

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar detaje mbi sekuestrimin e fundit të arsenalit të armëve në vend, ku kishte edhe nga ato të kalibrit...

Zbulohet urdhëruesi i katërt i protestës së Rinasit; i kemi dhënë ALBKONTROL-it jetën

Të tre të dyshuarit për shpërdorim detyre në bashkëpunim e kanë mohuar rolin e tyre organizues për të bllokuar fluturimet në Aeroportin “Nënë Tereza”....

(Emri) I vendoset tritol të dënuarit për drogë në Orikum/ Reagon policia: Deri më tani nuk dihen…

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen ku iu vendos tritol një banese në Orikum. Policia e Shtetit ka dhënë detaje,...

(EMRI) U plagos me thikë pas sherrit për pronën, humb jetën në spital 60-vjeçari në Gjirokastër

Ka marrë të tjera përmasa ngjarja e ndodhur këtë të hënë në Gjirokastër, ku 60-vjeçari Ilir Ruco, i  cili u plagos me thikë në...
- Advertisment -

Më të fundit