15 C
Tirana
16:49 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Protestat e Shoqatës së Transportit Publik dhe studentëve/Procedohen penalisht 11 persona

Policia ka proceduar 11 persona si organizatorë të disa tubimeve, siç kanë qenë protestat tek Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e cila bëhej nga...

Babai i dy fëmijëve tenton të vras veten në Berat, dërgohet në spital në gjendje të rëndë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në  fshatin Vokopolë, në Urën-Vajgurore. Mësohet se një 49-vjeçar i identifikuar si Arjan Nitra ka qëlluar...

Tjetër aksident në Kavajë / Humb kontrollin e makinës, ish-efektivi i policisë përplaset me shtyllën (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë, ku një automjet  është përplasur me një shtyllë. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

LAJM I FUNDIT / Aksident i rëndë në Elbasan, makina e policisë përplas dhunshëm motorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në unazën jugore të qytetit të Elbasanit, afër fshatit Mengël, teksa një motor është përplasur...

Kultivonte bimë narkotike në zonë të pyllëzuar, arrestohet 62-vjeçari dhe procedohet kryeplaku i fshatit

Policia e Kuçovës ka arrestuar ditën e sotme një 62-vjeçar dhe po procedon penalisht kryeplakun e fshatit Goraj. Gjatë kontrollit të territorit, të ushtruar nga...

I’u vra djali në atentatin ndaj ish-prokurorit Ndoja, babai i Andi Malokut: Janë paguar 1 milion euro për të zhdukur provat

Babai i Andi Malokut, i cili u vra në atentatin e bërë ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, i ka dërguar një letër publike Kryeministrit Edi...

Përdhunuan 15-vjeçaren duke e shantazhuar me foto intime, Gjykata merr vendimin shembullor për dy shokët

Gjykata e Tiranës ka dënuan me plot 20 vite burg dy përdhunuesit e një vajze të mitur, të cilën e kanë shantazhuar me publikimin...

Kërcënoi me jetë drejtorin e Burgjeve dhe familjarët e tij, e pëson keq autori (EMRI + VENDIMI I GJYKATËS)

Muharrem Zilija, i arrestuar disa muaj pasi ka kërcënuar me jetë Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili, është dënuar me 10 vjet burg. Arrestimi...

OFL jep frytet e para / E bën ‘sefte’ me blindin e Lul Berishës dhe resortin e Hajrajve në Shijak

OFL nis të japë frytet e para të punës së saj, pasi janë depozituar 11 kërkesat e para për konfiskim pasurie, në kuadër të...

(EMRAT) OFL vijon aksionin e saj / Ndalesa e sotme Shkodra dhe Tepelena, u dërgohet formulari 5 ‘të fortëve’

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularët për deklarimin e pasurisë 5 personave, 4 prej tyre në Shkodër dhe një tjetër në...

Dy aksidente të njëjta në pak minuta në Tiranë, dy të papërgjegjshëm përplasin çiklistet dhe ikin nga vendngjarja

Dy aksidente kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku dy drejtues mjetesh, të cilët kanë qenë duke udhëtuar me shpejtësi, kanë përplasur dy...

Grabitje me armë zjarri në Tiranë

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një postë private në zonën e Astirit në Tiranë. Pasi kanë marrë një sasi lekësh që ishin...
- Advertisment -

Më të fundit