14 C
Tirana
15:03 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

I kishte para borxh/ “Çmenden” dy të rinj në Vlorë, e pëson keq 27-vjeçari

Dy të rinj janë arrestuar në Vlorë, pasi akuzohen për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose...

(VIDEO) “O ma pse po rrifen ato?”/ Plas grushti mes vajzave, e tërheq nga makina e përplas në tokë dhe …

Një sherr mes dy vajzave ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Në videon e cila po qarkullon në rrjete sociale duket një prej vajzave teksa...

(EMRI) Protesta kundër Hec-it, arrestohet organizatori dhe 3 të rinj nga Kosova, procedohen 30 të tjerë

Policia ka arrestuar katër persona pas protestës së djeshme në Mirditë, të cilësuar si organizatorë të saj. Në pranga janë vënë Besnik Paci, 48 vjeç,...

Në banesë snajper me fishekë dhe drogë, policia i bën surprizën e hidhur vlonjatit

Policia e Vlorës ka njoftuar ditën e sotme se ka vënë në pranga një person, i cili është kapur me një armë zjarri snajper,...

Protesta e banorëve në Mirditë/ Shoqërohen në polici 33 persona

Banorët e dy fshatrave në Mirditë kanë protestuar ditën e sotme për të kundërshtuar ndërtimin e një HEC-i dhe të fabrikës së ujit në...

Ngjarje e rëndë në Dibër, nusja masakron me thikë vjehrrën

Policia bën me dije se një krim i rëndë ka ndodhur në Maqellarë të Dibrës, ku nusja ka vrarë me thikë vjehrrën. Njoftimi i Policisë...

Kontejneri me kokainë në portin e Durrësit, policia u informua 2 javë më parë. Droga për llogari të…(Detaje)

Detaje të reja zbulohen nga operacioni i drogës në portin e Durrës ku u sekuestruan 143 kg kokainë. Policia kishte marrë informacion rreth 2...

Kundërshtoi me dhunë policët, arrestohet 41-vjeçari me precedent (Detajet)

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, arrestohet 41-vjeçari. Burime zyrtare nga policia...

U kap duke transportuar 5 refugjatë, arrestohet 40 vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka njoftuar ditën e sotme se ka vënë në pranga një person, pasi është kapur duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm. Siç...

Merr flakë një pallat në Tiranë, me urgjencë evakuohen banorët

Policia ka njoftuar se në garazhin e një pallati në Tiranë ka rënë zjarr, dhe po bëhet evakuimi i banorëve. Njoftimi i policisë: Rreth orës 07:30,...

Kërkohej nga Kosova për shitje të narkotikëve, arrestohet 45-vjeçari në Tropojë

Policia ka arrestuar një 45-vjeçar në Tropojë, për llogari të drejtësisë në Kosovë. Sipas njoftimit të policisë, në pranga ka rënë shtetasi A. O. “Arrestimi provizor ...

143 kg drogë e kapur në Durrës/Artan Hoxha: Kjo do ishte shuma e çmendur nëse kokaina do hidhej në treg

Gazetari investigativ Artan Hoxha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me kokainën e kapur në portin e Durrësit. Ai ka përgëzuar kontrollorët...
- Advertisment -

Më të fundit