12 C
Tirana
19:59 15/04/2021
Etiketimet Fondet

Tag: fondet

Basha: Do ekstradoj këdo që arratiset dhe ka vjedhur fondet e pandemisë dhe të rindërtimit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka theksuar se sapo të vijë në postin e kryeministrit do të bëjë të mundur që çdokush që ka vjedhur fondet...

(VIDEO) “E dinë të gjithë që Meta ka bllokuar fondet”/ Rama akuza nga Vlora: Kemi negociuar me fondin Saudit, por presim autorizimin formal që...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar këtë të hënë në Vlorë, punën për projektin e ri të infrasrtukturës turistike në zonën që do të lidhë...

Kuvendi e nisë me 1 minutë heshtje, Gramoz Ruçi: Qeveria të përmbush objektivat e rindërtimit

Në nisje të seancës parlamentare të kësaj të enjte është mbajtur një minutë heshtje, në përkujtim dhe nderim të 51 viktimave të tërmetit të...

Rindërtimi i gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë, nuk financohet nga BE

Që pas tërmetit të 26 nëntorit të viti të shkuar, rindërtimi është një nga sfidat e qeverisë. Debat i gjerë është zhvilluar edhe sa...

Vodhi fondet për koronavirusin/ Presidenti ‘shemb në dru’ ministrin e qeverisë-VIDEO

Presidenti i Guineas në Afrikën Perëndimore ka rrahur ministrin e Punës për shkak se ky i fundit thuhet se ka vjedhur fondet për koronavirusin. Videoja...

SHBA do të ridrejtojë fondet e OBSH-së në programe të tjera të Kombeve të Bashkuara

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të ridrejtojnë fondet që jepnin për Organizatën Botërore të Shëndetësisë në programe të tjera të Kombeve të Bashkuara pasi të...

Ahmetaj jep lajmin e mirë për të prekurit e tërmetit: 3,378 banesa individuale, brenda pak ditësh mbyllim prokurimin

Arben Ahmetaj, ministër i Rindërtimit, bën me dije se procesi i rindërtimit po vazhdon pavarësisht situatës së jashtëzakonshme nga COVID 19.  Nga zyra, Ahmetaj është...
- Advertisment -

Most Read