15 C
Tirana
16:07 15/04/2021
Etiketimet Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Covid-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 687 raste pozitive dhe 46 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 687 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 3,050 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, kanë...

Pëson rënie numri i viktimave nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 1,163 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 3,927 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, kanë...

Oliver Varhelyi flet pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman: Koha për të çelur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian Oliver Varhelyi ka theksuar se ka ardhur koha për të lëvizuar përpara procesin e integrimit të Ballkanit Perëndimor...

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 642 të infektuar dhe 25 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 642 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,730 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, kanë...

Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen në metodologjinë e re të zgjerimit të bllokut, që...

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/Mbi 1.000 raste të reja dhe 20 viktima

Covid-19 vijon të shënojë shifra të larta në rajon. Nga raportimi i Ministrisë së Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut mësohet se në 24 orët...

Kapen rreth 500 kg marihunë në Maqedoninë e Veriut/Arrestohen 3 persona, droga vinte nga Kosova

Policia në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme, ka bërë të mundur sekuestrimin gati 500 kilogramë marihunë. Kështu raportojnë mediat maqedonase, sipas të cilave janë...

Covid-19/ Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë ka...

Prania e variantit britanik të koronavirusit/ Rriten shifrat e të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 582 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,972 testime të kryera gjithsej. Po ashtu,...

Covid-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 254 raste pozitive dhe 16 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 254 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,160 testime të kryera gjithsej. Ministria e...
- Advertisment -

Most Read