15 C
Tirana
16:37 15/04/2021
Etiketimet Raste

Tag: raste

Covid-19/ Rritet sërish numri i rasteve dhe vdekjeve në Itali

Italia ka regjistruar 16,168 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, nga 334,766 teste të kryera, raporton Tgcom. Shkalla e pozitivitetit rritet...

Rritet numri i të infektuarve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 13,447 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit nga 304,990 teste të kryera. Të hënën, infeksionet e reja...

Covid-19/ Bie numri i rasteve dhe vdekjeve në Itali

Italia ka regjistruar 9,789 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, me 190,635 teste...

Covid-19/ Rritet sërish numri i vdekjeve në Greqi

Rënia e numrit të viktimave Covid-19 të dielën nuk u përsërit të hënën pasi numri i të vdekurve u rrit përsëri në 76 nga...

Covid-19/ Bie numri i rasteve pozitive në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodat RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat...

Covid-19/ Bie numri i të infektuarve por rritet numri i vdekjeve në Greqi

Numri i pacientëve të intubuar në spitalet e Greqisë u rrit në një të lartë të ri në 790 të Premten, nga 776 që...

Covid-19/ Sërish në rritje shifrat e të infektuarve dhe vdekjeve në Itali

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 13.708 raste të reja të koronavirusit nga 339.939 teste të kryera (ndërsa një ditë më parë...

Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve me Covid-19 në Greqi

Kurba e rasteve të reja me Covid-19 në Greqi nuk tregoi asnjë shenjë uljeje të mërkurën. Autoritetet shëndetësore njoftoi 3,445 raste të reja, duke...

Rritet sërish numri i rasteve të reja dhe vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë

  Instituti Kombëtar I Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret...

Covid-19/ Bie ndjeshëm numri i të infektuarve në Itali por rritet numri i vdekjeve

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 7.767 raste të reja të koronavirusit nga 112.962 teate të kryera (të hënën kishte 10.680...
- Advertisment -

Most Read