14 C
Tirana
15:38 15/04/2021
Etiketimet Shqipëri

Tag: Shqipëri

Kreu i OSBE në Shqipëri nënshkruan memorandum me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese

Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Vincenzo Del Monaco dhe kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, kanë nënshkruar një memorandum, për të forcuar bashkëpunimin dhe...

Koronavirusi në Shqipëri/Bie në shifra rekord numri i viktimave dhe infektimeve në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri vijon të marrë jetë njerëzish teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 4 viktima dhe 125 raste të reja të...

COVID-19 në Shqipëri/ 238 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Vendi ynë ka regjistruar në 24 orët e fundit 238 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,684 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, kanë humbur...

Edi Rama: Unë i kam prekur majat, e dua pushtetin vetëm për Shqipërinë

Edi Rama ishte ditën e sotme në një takim me të rinjtë në Laprakë. Nga ky takim ai ka folur për emigracionin e tij...

Mijëra qytetarë të Kosovës drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Që nga dita e premte, mijëra qytetarë të Kosovës drejtohen drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Mediat e Kosovës raportojnë mbi 13 mijë kosovarë kanë...

Anëtari i Vetëvendosjes akuza ndaj Ramës: Premtoi t’i jepte Kosovës vaksina Pfizer dhe na ofroi vaksinat kineze

Anëtari i Kryesisë së LVV-së, Arbër Zaimi ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama lidhur me premtimin e tij për të dhuruar vaksina antiCOVID-19...

Koronavirusi në Shqipëri/ Bie numri i viktimave, rriten infektimet. Ky është bilanci nga Covidi i 24 orëve të fundit

Koronavirusi në Shqipëri vijon të marrë jetë njerëzish teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 6 viktima dhe 317 raste të reja të...

Zvicra heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë infektimi nga COVID-19

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Shqipëria është hequr nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë infektimi nga COVID-19, nga...

Duhet të paraqesin test PCR shqiptarët që shkojnë në Kosovë?

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka deklaruar se qytetarët nga Shqipëria të cilët vijnë në Kosovë nuk kanë nevojë të paraqesin një...

Koronavirusi në Shqipëri/Shënohen 8 të vdekur dhe rriten infektimet në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri vijon të marrë jetë njerëzish teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 8 viktima dhe 256 raste të reja të...
- Advertisment -

Most Read