8 C
Tirana
03:51 24/01/2021

Minutë pas minute

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...

Duma i përgjigjet Veliajt: Nuk shpëton dot, askush s’do të na ndalojë të themi të vërtetën

Partia Demokratike dhe Erion Veliaj vijojnë replikat në distancë për përgjimet e antimafias italiane mbi “Ndraghetan” dhe lidhjet e saj me politikën shqiptare. Në një...

Dhoma e Përfaqësuesve do të dërgojë në Senat akuzën kundër Trump

Dhoma e Përfaqësuesve do të dërgojë të hënën në Senat akuzën zyrtare kundër ish-Presidentit Donald Trump. Trump akuzohet se ka nxitur dhunë gjatë protestave...

Minutë pas minute

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri...

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet...

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës...

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24...

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...

Duma i përgjigjet Veliajt: Nuk shpëton dot, askush s’do të na ndalojë...

Partia Demokratike dhe Erion Veliaj vijojnë replikat në distancë për përgjimet e antimafias italiane mbi “Ndraghetan” dhe lidhjet e saj me politikën shqiptare. Në një...

Më të lexuarat

Mjeku i njohur luftoi me COVID-19 në Turqi, bashkëshortja: Shteti as nuk...

Mjeku dhe profesori i njohur, Arjan Harxhi ishte në Turqi për kurim, pasi bëri një formë agresive të Covid 19, për shkak të ekspozimit...

Paralajmëron Klevis Balliu: Këtë javë do nxjerr dokumente konkrete që do të...

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu vijon të përballet me seancat gjyqësore në Gjykatë e Tiranës, për akuzat e ngritura gjatë protestave në zonën e...

Balla zbulon marrëveshjen e fshehtë: Kemi rënë dakord me Lulzim Bashën që...

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, ishte i ftuar dy ditë më parë tek A2 CNN, ku ka bërë një deklaratë të fortë...

(FOTO) Vetëm me të brendshme, Nora Istrefi zhvishet dhe tregon fizikun joshës

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi është mjaft e pëlqyer nga publiku. Ajo është komentuar shpesh për fizikun e saj perfekt, i cili është...

A keni rënë ndonjëherë në dashuri ju?

"Mëngjeseve të caktuara, me rreze dielli të caktuara, dashuria vjen e shkon pa lajmëruar." (Charles Bukowski) Nga SILVANA BEGAJ/Jeta është kaq e ngadaltë në ardhje dhe...

Vrasjet në 21 janar, Sokol Balla rrëfen telefonatën me...

Nga Sokol Balla  21 janari u duk ditë e trishtë, që në mëngjes. Dola diku rreth orës 9 e 30 minuta, nën një qiell gri,...

“Pfizer” i jep 40 milionë vaksina Covax-it, Manastirliu: Lajm i mirë, Shqipëria është në dritaren e parë të sigurimit të dozave

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar në rrjetet sociale pas lajmit se Pfizer do të dërgojë rreth 40 milion vaksina në vendet e...

Paralajmërimi, IGJEUM: Reshje intensive në veri dhe jug, rreziku i përmbytjeve dhe rrëshqitje dherash

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka paralajmëruar se duke nisur nga kjo e shtunë, 23 Janar...

(VIDEO) Në 85-vjetorin e lindjes/ Presidenti Meta nderon regjisorin Dhimitër Anagnosti me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Presidenti Ilir Meta ka ka dekoruar regjisorin dhe kineastin e shquar Dhimitër Anagnosti me rastin e 85-vjetorit të lindjes. Anagnostit i është...

“Reshje bore intensive”/Surprizat e motit për ditën e sotme, 23 janar 2021

Vendi ynë ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe moti do të jetë i...

Politikë

Më të lexuarat

Mjeku i njohur luftoi me COVID-19 në Turqi, bashkëshortja: Shteti as nuk u interesua për shëndetin e tij, jo më për ta ndihmuar

Mjeku dhe profesori i njohur, Arjan Harxhi ishte në Turqi për kurim, pasi bëri një formë agresive të Covid 19, për shkak të ekspozimit...

Paralajmëron Klevis Balliu: Këtë javë do nxjerr dokumente konkrete që do të shkërmoqin Rilindjen dhe qeverinë

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu vijon të përballet me seancat gjyqësore në Gjykatë e Tiranës, për akuzat e ngritura gjatë protestave në zonën e...

Balla zbulon marrëveshjen e fshehtë: Kemi rënë dakord me Lulzim Bashën që LSI-në ta çojmë për skrap(VIDEO)

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, ishte i ftuar dy ditë më parë tek A2 CNN, ku ka bërë një deklaratë të fortë...

(FOTO) Vetëm me të brendshme, Nora Istrefi zhvishet dhe tregon fizikun joshës

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi është mjaft e pëlqyer nga publiku. Ajo është komentuar shpesh për fizikun e saj perfekt, i cili është...

Berisha parashikon fatin e Ramës: Do nxirret me polici nga zyra, 30 vite burg për çdo dosje penale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një parashikim se çfarë do të ndodhë sipas tij me kryeministrin Rama pas zgjedhjeve të 25 Prillit. Sipas tij, pas...

Myslim Murrizi: Jam bërë deputet kur Basha ishte kamarier në Rinas, Patozi dhe Topalli kanë ngarkesa negative

Kreu i partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka folur lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit, ku ka theksuar se nuk do të bëj...

Dhoma e Përfaqësuesve do të dërgojë në Senat akuzën kundër Trump

Dhoma e Përfaqësuesve do të dërgojë të hënën në Senat akuzën zyrtare kundër ish-Presidentit Donald Trump. Trump akuzohet se ka nxitur dhunë gjatë protestave...

Mediat gjermane: Nëse Greqia zbaton zgjerimin me 12 milje, Turqia do e shohë si shkak për luftë

Revista Gjermane Der Spiegel ka komentuar vendimin e parlamentit grek për të votuar pro projektligjit të Ministrisë së Punëve të Jashtme për shtrirjen e...

Arrestohet bosi i narko-mafies aziatike/’El Chapo kinez’ në krye të bandës që fitonte 70 miliardë në vit

Policia holandeze ka arrestuar shefin e organizatës kriminale aziatike Tse Chi Lop, që konsiderohet si njëri nga të arratisurit më të kërkuar dhe shpesh...

Koronavirusi/Izraeli fillon vaksinimin e adoleshentëve nga mosha 16 deri në 18 vjeç

Izraeli ka filluar ditën e sotme vaksinimin e adoleshentëve me vaksinën anti-Covid. Lajmin e ka bërë të ditur Dailymail, ku shkruan se personat që do...

Përplasje e dhunshme në Rusi/Qindra protestues dalin në shesh, arrestohet gruaja e kundërshtarit të Vladimir Putin

Qindra persona janë arrestuar në Rusi, teksa policia po përpiqet të ndalojë protestat ndërkombëtare në mbështetje të politikanit të burgosur të opozitës, Alexei Navalny.Gruaja...

Në spital prej disa javësh, ndërron jetë nga covid-19 ikona e ekranit

Prezantuesi televiziv me famë botërore, Larry King, ka ndërruar jetë këtë të shtunë në moshën 87-vjeçare si pasojë e infektimit me covid-19. King ishte shtruar...

Lifestyle

10 rregullat që nuk duhet t’i neglizhoni në asnjë moment nëse...

0
Në shtëpitë tona tashmë ka më shumë raste me koronavirus! Duke deklaruar se infeksioni Covid-19, i cili është përhapur gjithnjë e më shumë pothuajse çdo...

Teknologji

WhatsApp ndryshon politikat e privatësisë, përdoruesit kërkojnë alternativa tjera

0
Një numër i madh i përdoruesve e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund...

Horoskopi

Ditë pozitive por kujdes në dashuri! Çfarë kanë parashikuar yjet për...

0
Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 23 janar 2021. Dashi Sot përpiquni të shmangni polemikat, veçanërisht në dashuri. Do të jetë një ditë mjaft e...