180 të infektuar dhe 13 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

67

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 180 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 1,814 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, betejën me koronavirusin e kanë humbur 13 qytetarë. Viktimat janë nga komunat: Shkup, Kumanovë, Gositvar, Manastir dhe Strugë, mes moshës 60 dhe 89 vjeç.

Po ashtu, janë shëruar edhe 206 pacientë. Që nga nisja e pandemisë, numri i pacientëtve të shëruar ka arritur në 87,652.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016