367 të infektuar dhe 5 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

66

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 367 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,596 testime të kryera gjithsej.

Po ashtu, janë shëruar 202 pacientë, ndërsa betejën me koronavirusin nuk e kanë fituar 5 qytetarë.

Viktimat janë nga komunat: 2 nga Shkupi (91 dhe 83 vjeç), 1 nga Gostivari (77 vjeç), 1 nga Kriva Pallankë (40 vjeç) dhe 1 nga Demir Hisar (65 vjeç).

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016