Aleksandër Gjoka humb toruan dhe ‘shpërthen’ me fjalë banale: A ke për t’u zgjuar ndonjëherë o popull k*r, racën ja u q*fsha

5211

Artisti i njohur dhe i talentuar shqiptar, Aleksandër Gjoka duket se ka humbur sërish toruan. Këngëtari ka publikuar një postim në llogarinë  tij personale një status, me fjalë banale dhe ‘shpërthime’ kundrejt vendit dhe popullit shqiptar.

“Ej ej me ket popull kan luajtur gjithmone..po jo kaq rende…a ke per tu zgjuar ndonjehere o popullll k*****r”, shkruan Gjoka.

Pas publikimit kanë qenë të shumta dhe komentetet pasardhëse të fansave të tij në rrjetin social ‘Facebook’.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.