Anxhela Peristeri bëhet gati për “Eurovision”, shkëlqen me kostumin tradicional

150

Anxhela Peristeri do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në kompeticionin e njohur Eurovision. Këngëtarja tashmë ka nisur nga përgatitjet, duke filluar që nga veshjet e deri tek detajet më të vogla.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Ajo ka realizuar një set fotografik ku shfaqet e veshur me kostum tradicional, foto të cilën e ka postuar edhe faqja zyrtare e kompeticionit. “Shikoni këto fotografi mahnitëse të Anxhela Peristerit, ndërsa ajo u bën dedikime shqiptarëve në të gjithë botën,” shkruhet krahas fotove.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.