Author: B

Trey Songz gjendet sërish në telashe me ligjin. Këngëtari i njohur është i përfshirë në një hetim për një sulm të dyshuar seksual që ndodhi në Las Vegas të dielën, kur festoi edhe ditëlindjen e tij të 37-të. Një përfaqësues i Departamentit të Policisë Metropolitane të Las Vegasit konfirmoi për Page Six se Songz, emri i vërtetë i të cilit është Tremaine Neverson, “po bashkëpunon me hetimin”. Zëdhënësi tha se departamenti mori një raport për një sulm seksual që pretendohet se ka ndodhur në një hotel në Las Vegas. Vitin e kaluar, Trey Songz mohoi një akuzë për sjellje të…

Read More

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool nuk mund të rrinte indiferent në lidhje me fituesin e “Topit të Artë”. Tekniku gjerman harroi për disa momente ndeshjen me Everton dhe “pickoi” gazetarët. Ai e nisi fjalën e tij duke thënë se Mohamed Salah, meritonte të ishte më lartë në renditje. Më pas komentoi edhe se këtë trofe këtë vit e meritonte Lewandowski më shuëm se argjentinasi. “Nëse duhet të jem i sinqertë, nuk është diçka që varet nga unë, përkundrazi, meqë gazetarët votojnë, më së shumti e keni fajin ju dhe as nuk duhet të më pyesni. Mund t’ia jepni Messit për…

Read More

Kreu i Emergjenca Civilie, Haki Çako ka bërë me dije se të gjitha rrugët janë të kalueshme pavarësisht motit të keq. Në një intervistë për Report Tv, Çako tha se problematika janë hasur vetëm në rrugët rurale. “Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Covili ndjek hap pas hapi gjithë situatën. Tashmë situata është nën kontroll, me përjashtim të dy tre akseve të vogla rurale, Bogë-Theth, Arrëz në Peshkoi dhe Lurë, pjesa tjetër është e kalueshme. Pothuajse të gjithë rrugët nacionale janë të kalueshme, ruralet në lartësi apo zona të thella malore janë pjesë e një investimi që duhet ti bëjnë njësitë e…

Read More

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk ka pranuar të përgjigjet nëse ka kërkuar prova mbi vendimin e DASH ndaj Sali Berishës. I pyetur nëse i beson akuzat e DASH i cili e shpalli Berishën “non grata”, Basha tha se nuk ka ndërmend të pështyjë në bashkëpunimin me ish-kryeministrin kaq vite. “Kemi patur problemet tona… gabimet tona. S’kam ndërmend të pështyj në kaq vite bashkëpunim, ka ndryshuar domosdoshmëria e ruajtjes së raportit me partnerin strategjik SHBA. Çdo ditë e jona është e mbushur me arritje dhe probleme”. Pvarësisht se ishte ai që e mori vendimin për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar i…

Read More

Mediat britanike shkruajnë se Hazir Lala, 39 vjeç, nga Shqipëria, u kap nga oficerët e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Walthamstow mbrëmjen e së premtes dhe ende nuk është përcaktuar data e depërtimit të tij. Lala është dënuar për krime të organizuara, përfshirë trafikimin e qenieve njerëzore, të cilat ishin kryer në Belgjikë në vitin 2016. Ai u arrestua në lidhje me këto vepra në shtator 2019, duke bërë që të urdhërohej ekstradimi i tij. Lala u arrestua sërish dhe u kthye në Belgjikë në fillim të vitit 2020, ku u dënua për trafikim njerëzor dhe pjesëmarrje në një organizatë…

Read More

Ministria e Shëndetësisë në vendin tonë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit për situatën epidemiologjike në vend dhe njofton se pas kryerjes së 1400 testimeve kanë rezultuar pozitivë me Covid 195 qytetarë. Kështu përgjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4 humbje jete si pasojë e virusit vdekjeprurës, ndërsa ndodhen në gjendje të rëndë për jetën 15 qytetarë. 7065 pacientë janë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin, ndërsa aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 169 pacientë. Ndërkaq, janë shëruar 557 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189,784 që…

Read More

Tërmet në Ballkan! Harta e Evropës mund të ndryshojë rrënjësisht në rajon, duke ndjekur synimet e dy shteteve, të cilat mund të bashkohen. Kreu i qeverisë së njërit prej vendeve ka njoftuar tashmë qartë se do të votojë pro bashkimit në një referendum të ardhshëm. Harta e Evropës mund të ndryshojë rrënjësisht! Gjithçka mund të ndodhë afër Rumanisë. Bëhet fjalë për Shqipërinë dhe Kosovën, të cilat mund të bashkohen në të ardhmen. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, thotë se në rast referendumi për bashkimin e dy shteteve ai do të votonte pro. Kryeministri Edi Rama thotë se nuk e përjashton…

Read More

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Selanik në Greqi. Një 16-vjeçare është gjetur e varur në banesën ku qëndronte me prindërit. Viktima është gjetur nga prindërit e saj kur u kthyen në shtëpi. Ndërkohë shërbimet mjekësore kanë mbërritur në vendin e ngjarjes ku edhe i kanë dhënë ndihmën e parë, por në pamundësi për të shpëtuar të miturën.

Read More

Kryedemokrati Lulzim Basha ka pritur sot në zyrën e tij ambasadorin gjerman në Shqipëri Petter Zingraf, ku është diskutuar edhe lidhur me zhvillimet e fundit brenda PD, si dhe përplasja e krijuar për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar. Takimi mes tyre është zbardhur nga ambasada gjermane përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan se mes të tjerash është diskutuar edhe për integrimin e vendit tonë në BE dhe krimin e organizuar. “Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit. Temë e bisedës ishin ndër të…

Read More

Në një kohë që numri i viktimave dhe i të infektuarve po rritet sërish, Austria ka vendosur të ashpërsoj masat. Në kuadër të masave anti-COVID është hartuar një projektligj, ku parashikohet që qytetarët që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten deri në 7000 euro ose do të duhet të bëjnë disa javë burg. Sipas projektligjit, kushdo që refuzon të planifikojë marrjen e vaksinën do të shoqërohet ose telefonohet nga autoritetet lokale. Nëse nuk përgjigjet ai do të telefonohet përsëri brenda katër javëve të ardhshme. Nëse kërkesa e dytë formale…

Read More