16 C
Tirana
10:55 30/10/2020

B

3577 POSTIME0 KOMENTET

Goditja e koronavirusit/Rama: Të ardhurat do të shkojnë në një pikiatë të hatashme

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një komunikim me qytetarët mbrëmjen e sotme. Kryeministri Edi Rama deklaroi se të ardhurat e shtetit duke nisur që...

Koronavirusi/ Rama: Shqiptarë thirrini mendjes, ndryshe s’do ketë kush të na varrosë!

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat e ashpra të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ai u ka...

Në Iran çdo 10 minuta vdes një person nga koronavirusi

Pas Italisë dhe Kinës, Irani është vendi i tretë në botë më i prekura nga koronavirusi. Sipas informacioneve, vetëm gjatë 24 orëve të fundit...

Koronavirusi/S’ka takime në burgje, ja si do flasin të dënuarit me familjarët

Prej ditësh asnjë familjar nuk mundet të trokasë në burgje apo paraburgime, për të takuar të afërmit e tyre, të cilët ndodhen prapa hekurave,...

Koronavirusi/Rritet frikshëm numri i viktimave në Itali, 3405 të vdekur. 427 në 24 orët e fundit

Vijon me ritme të larta bilanci i viktimave dhe i të prekurve me koronavirus në Itali.Në konferencën për shtyp të së enjtes kreu i...

Masat për parandalimin e koronavirusit, kryeprokurori nxjerr udhëzimin

Prokuroria e Përgjithshme ka nxjerrë një udhëzim për të gjithë prokuroritë referuar situatës së krijuar nga koronavirusi. Kjo lëvizje ka ardhur pak ditë pas...

Koronavirusi/ SHBA pezullon dërgimin e ushtarëve të rinj në Afganistan

Shtetet e Bashkuara po pezullojnë përkohësisht lëvizjen e ushtarëve të rinj në Afganistan, si një mënyrë për t’i mbrojtur ata nga koronavirusi i ri. “Për...

Koronavirusi/Shkollat do të qëndrojnë të mbyllura deri në 3 Prill

Vetëm tre ditë para afatit të lënë për rinisjen e mësimit në shkolla, Ministria e Shëndetësisë ka vendosur shtyrjen sërish të procesit mësimor deri...

Izolimi nga koronavirusi/“Nuk rri dot brenda”, i riu në Durrës tenton të hidhet nga kati i pestë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Durrësit teksa një 28-vjeçar ka tentuar të hidhet nga kati i pestë,...

6 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, mes tyre një vajzë 4 vjeçare

Në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus. Mes të prekurve mësohet se është edhe një vajzë 4 vjeçare. Kështu, deri...

TOP AUTHORS

13 POSTIME0 KOMENTET
3577 POSTIME0 KOMENTET
4626 POSTIME0 KOMENTET
1147 POSTIME0 KOMENTET
3301 POSTIME0 KOMENTET
2793 POSTIME0 KOMENTET
3195 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
475 POSTIME0 KOMENTET
1846 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Kreu i Kishës Ortodokse serbe në Malin e Zi vdiq nga Covid-19, gazetari: Shkoi në ferr nxitësi i urrejtjes ndaj shqiptarëve

Pak më parë, mediat e rajonit njoftuan se kreu i Kishës Ortodokse serbe në Malin e Zi, metropoliti Amfilohije, ndërroi jetë pasi ishte infektuar...

Scarlett Johansson kurorëzon dashurinë e saj në ceremoninë sekrete

Aktorja e njohur është martuar në fshehtësi të plotë. Scarlett Johansson dhe partneri i saj Colin Jost, kanë zhvilluar një ceremoni private përgjatë javës...

Shaip Kamberi, shqiptari që tronditi Parlamentin serb

“Është e trishtueshme për demokracinë, sepse një Kuvend të tillë nuk do të mund ta prodhonte as Sllobodan Millosheviqi”, ka thënë shefi i grupit...

Këngëtari i njohur neglizhon rregullat pas infektimit me Covid-19

Reynmen, këngëtari i njohur turk, u infektua nga Covid-19 përgjatë muajit të kaluar. Pas trajtimeve mjekësore dhe izolimit për dy javë, Reynmen arriti të...