20 C
Tirana
15:37 05/12/2020

B

4050 POSTIME0 KOMENTET

Covid-19 në Premier League/Klubet do ndërpresin pagat në masën 30%

Mbrëmjen e djeshme ka pasur një video-konferencë të gjatë edhe mes drejtuesve të Premier Leagues në Angli, ku është folur gjerësisht për masat që...

Shkon në 18 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri

Numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 18, ku ditën e sotme ndërroi jetë edhe një 67-vjeçar në spitalin Infektiv. Të dhënat...

Mjeku Dhimitër Kraja shërohet nga Covid-19/Rama shpreh mirënjohjen: U përgjigj i pari në frontin e ‘luftës’

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mirënjohjen për mjekun e njohur, Dhimitër Kraja, i cili u shërua nga koronavirusi ndërkohë që ndodhej në frontin e...

Shërohen edhe 3 infermierë nga koronavirusi në Shqipëri

Një lajm i mirë vjen nga Spitali Infektiv në Tiranë ku janë shëruar 3 infermierë që ishin të prekur nga korovirusi. Ka qenë vetë ministrja...

Covid-19/ Abuzuan me çmimet. Ndiqen penalisht 9 tregtarë në Durrës

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht 9 tregtarë, të cilët kanë abuzuar me çmimet, duke përfituar nga situata e krijuar nga koronavirusi. Uniformat blu theksojnë...

Rummenigge: Në Gjermani do mbyllim kampionatet, qoftë edhe pas qershorit

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Karl-Hainz Rummenigge ka deklaruar se të gjithë klubet në Gjermani janë shprehur në favor të përfundimit të rregullt të...

Të paktën 9 shqiptarë kanë humbur jetën nga Covid-19 në SHBA

Ambasada shqiptare në SHBA ka dhënë informacione për komunitetin shqiptar atje, lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ambasada shkruan se deri më tani nuk kanë informacion...

Kina kujton viktimat e koronavirusit/ Mbahet 3 minuta heshtje në mbarë vendin

Kina nderuar mbi 3300 viktimat e shkatuara nga koronavirusi. 3 minuta heshtje janë mbajtur në Kinë në ndër të viktimave të koronavirusit. E shtuna u...

Arrestohet 31-vjeçari i rrezikshëm/Tentoi të shtypë me makinën italianin, plagosi me thikë shqiptarin

Policia ka arrestuar një 31-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai quhet  Erjon Ceka, i cili akuzohet nga shteti italian për një sërë veprash...

SHBA/ Mbi 7 mijë viktima nga COVID-19, numri i të infektuarve shkon në 300 mijë

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të konfirmuarve me koronavirus ka arritur në rreth 275 mijë me më shumë se 7000 të vdekur. Të...

TOP AUTHORS

13 POSTIME0 KOMENTET
4050 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
1513 POSTIME0 KOMENTET
3705 POSTIME0 KOMENTET
3104 POSTIME0 KOMENTET
3475 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
942 POSTIME0 KOMENTET
2254 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Rihanna kapet “mat” me partnerin e ri

Rihanna dhe Asap Rocky po përfliten prej muajsh për një lidhje. Pas ndarjes me biznesmenin arab, Rihanna u duk gjithmonë e më e afërt...

”U prehsh në paqe, miku im!’’/ Guvernatori Sejko mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të Kasem Hysenbelliut

Guverantori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të Kasem Hysenbelliut, pas një lufte me Covid-19. Në...

Covid-19/ Kosova regjistron 560 raste pozitive dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 560 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 1620 testime të kryera gjithsej. Po ashtu, kanë humbur...

Turqia nuk gjen qetësi/ Goditet nga një tjetër tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

Turqia vijon të mbetet një vatër lëkundjesh, pasi një tjetër tërmet është shënuar ditën e sotme. Sipas Agjencisë për Menaxhimin e Fatkeqësive, tërmeti ishte me...