15 C
Tirana
16:14 15/04/2021

E.D

5127 POSTIME0 KOMENTET

Video/ Zjarr i madh në një fabrikë, ndërron jetë zjarrfikësi

Një zjarrfikës ka vdekur dhe dy janë plagosur rëndë pas një zjarri masiv në një fabrikë historike në Shën Petersburg. Zjarri filloi rreth orës 12:30...

Protesta kundër masave kufizuese, protestuesit tentojnë të hyjnë në zyrën e kryeministrit

Protestuesit u përleshën me policinë në një javë të dytë të protestave që po zhvillohen ndërsa pronarët e frustruar të restoranteve dhe bizneseve të...

Protesta të dhunshme në SHBA, policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës

Policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës ndaj protestuesve të zemëruar pasi policia qëlloi për vdekje një njeri me ngjyrë në Brooklyn, në veri...

Covid-19/ Anglia bëhet gati të lehtësojë masat kufizuese

Anglia pritet të hyjë në fazën e dytë të heqjes së disa masave kufizuese në të gjithë vendin. Duke shënuar hapin kryesor në luftën kundër...

Kremlini: Duhet të plotësohen disa kushte për bisedime të mëtejshme të paqes me Ukrainën

Kremlini ka deklaruar se disa nga kushtet e përshkruara në marrëveshjet e paqes në Minsk mbi Ukrainën lindore duhet të përmbushen përpara se të...

Vendosja e trupave ushtarake në kufi me Ukrainën, Putin nuk pranon të flasë me Zelenskin

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, nuk ka mundur të flasë me homologun e tij rus Vladimir Putin për të diskutuar konfliktin e përshkallëzuar në Ukrainën...

Covid-19/ Bie numri i rasteve pozitive në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodat RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat...

Shefi i Pentagonit do të takohet me aleatët mes tensioneve të rritura Rusi-Ukrainë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin më 10 prill një seri takimesh jashtë vendit, me aleatët e Shteteve të Bashkuara, takime këto që do...

Mbretëresha dhe Princi Philip, një romancë e qëndrueshme mbretërore

Nga Sarah Campbell, Në një martesë që zgjati më shumë se shtatë dekada, Princi Philip ishte mbështetja e Mbretëreshës në publik në momente të rëndësishme...

Një tërmet i fuqishëm trondit Indonezinë

Asnjë dëmtim ose viktimë nuk është raportuar pasi një tërmet me madhësi 6.7 tronditi provincën Lindore Java të Indonezisë të shtunën. Autoritetet nuk kanë lëshuar...

TOP AUTHORS

14 POSTIME0 KOMENTET
5902 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
2855 POSTIME0 KOMENTET
5127 POSTIME0 KOMENTET
4353 POSTIME0 KOMENTET
4708 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
2355 POSTIME0 KOMENTET
3775 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read