22 C
Tirana
16:51 28/02/2021

E.D

4647 POSTIME0 KOMENTET

Covid-19/ Gjermania zgjat afatin e masave kufizuese

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

Von der Leyen: BE duhet ta mbështeste Italinë që në fillim të pandemisë

Bashkimi Europian duhej ta përballonte si një i vetëm pandeminë dhe nuk duhej ta linte Italinë vetëm, deklaroi presidentja e Komisionit Europian, Ursula von...

Covid-19/ Mbi 5,000 të vdekur në SHBA

Numri i të vdekurve nga Covid-19në SHBA ka tejkaluar shifrën 5.000, tregojnë të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins”. Numri i të infektuarve është rritur në...

Kina akuzohet se ka fshehur informacione rreth Covid-19

Kina ka fshehur diçka në pandeminë e koronavirusit. Me këtë përfundim arrin inteligjenca amerikane, e cila ka dorëzuar një raport të klasifikuar në Shtëpinë...

Covid-19/ Ndërron jetë foshnja 6 javëshe në SHBA

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga coronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka...

Shkencëtarët australianë po testojnë dy vaksina për koronavirusin

Shkencëtarët në Australi kanë filluar testimin e dy vaksinave të mundshme të koronavirusit në provat laboratorike të cilin e quajnë “moment historik”. Vaksinat, të bëra...

Trump: Po na mbarojnë pajisjet mbrojtëse për mjekët dhe infermierët

Presidenti amerikan, Donald Trump, e pranoi se rezervat kombëtare të paisjeve mbrojtëse që përdorin mjekët dhe infermierët për t’u mbrojtur nga COVID-19 pothuajse kanë...

I riu vret të dashurën: Më infektoi me koronavirus

Një i ri në Itali i shokoi të gjithë me deklaratën në polici për të dashurën kur tha: “Ajo më infektoi me koronavirus dhe...

Covid-19/ Irani regjistron mbi 3,000 të vdekur

Iranit është bërë shteti i gjashtë në botë me mbi 3000 viktima të koronavirusit, pas Kinës, Italisë, Spanjës, Francës dhe Shteteve të Bashkuara. Ministria e...

Kosova heq taksën ndaj mallrave serbe, hyn në fuqi masa e reciprocitetit

Qeveria në detyrë e Kosovës ka shfuqizuar tarifat ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina dhe do të fillojë me zbatimin e masës...

TOP AUTHORS

14 POSTIME0 KOMENTET
5193 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
2350 POSTIME0 KOMENTET
4647 POSTIME0 KOMENTET
3913 POSTIME0 KOMENTET
4242 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
1925 POSTIME0 KOMENTET
3220 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read