15 C
Tirana
16:15 15/04/2021

E.D

5127 POSTIME0 KOMENTET

Trump shton konfuzion për gjendjen shëndetësore të Kim Jong Un

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shtuar më shumë sensin e konfuzionit në lidhje me shëndetin e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Trump...

Angli/ 54 përqind më shumë vdekje nga koronavirusi se sa treguan statistikat e qeverisë

Numri i vërtetë i vdekjeve nga koronavirusi në Angli dhe Uells deri në 17 Prill ishte 54% më i lartë se shifrat e përditshme...

Shkon në 24 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë

Dy persona kanë humbur jetën në veri të Kosovës në 24 orët e fundit, ndërsa, janë regjistruar edhe dy raste të reja me koronavirus. Katër...

Covid-19/ Bie numri i viktimave në Spanjë, pritet dalja nga izolimi

Spanja, një nga vendet më të prekura nga pandemia, do të prezantojë planin për lehtësimin e masave kufizuese, në një kohë që numri i...

Turqia ndihmon SHBA me pajisje mjekësore

Turqia nisi të martën në SHBA një aeroplan me pajisje mjekësore dhe mbrojtëse, për ta ndihmuar atë në luftën kundër koronavirusit. Shtetet e Bashkuara kanë...

OKB kërkon që masat e emergjencës të mos shkelin të drejtat e njeriut

Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Michelle Bachelet, i kërkon qeverive të botës të respektojnë të drejtat e njeriut gjatë...

Zelanda e Re lehtëson masat e izolimit/ Kryeministrja: Kemi fituar betejën me Covid-19

Zelanda e Re nuk ka raste të përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), bëri të ditur sot kryeministrja Jacinda Ardern. “Nuk ka transmetim të përhapur...

Mes akuzave për koronavirusin, Bill Gates mbron Kinën

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka mbrojtur Kinën sa i përket përgjigjes ndaj pandemisë së coronavirusit, duke thënë se vendi ka bërë shumë gjëra...

Shefi i OBSH-së kritikon botën se nuk dëgjoi paralajmërimin e saj për koronavirusin në 30 Janar

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetit ka kritikuar botën sepse nuk ka dëgjuar me kujdes paralajmërimet e agjencisë për koronavirusin që në 30 Janar. Tedros...

Studimi/ Koronavirusi shkakton dëmtime në tru

Një rritje e raportimeve të pacientëve të rinj me koronavirus, me gjendje të rregullt shëndetësore që vuajnë nga goditje vdekjeprurëse, ka ngjallur frikë se...

TOP AUTHORS

14 POSTIME0 KOMENTET
5902 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
2855 POSTIME0 KOMENTET
5127 POSTIME0 KOMENTET
4353 POSTIME0 KOMENTET
4708 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
2355 POSTIME0 KOMENTET
3775 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read