11 C
Tirana
08:38 19/04/2021

E.D

5168 POSTIME0 KOMENTET

Anulohet takimi mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, i planifikuar për tu mbajtur në 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së...

Koronavirusi/ Më shumë se 7,000 të vdekur në Britaninë e Madhe

Numri i vdekjeve në Britani të Madhe nga koronavirus është rritur përsëri në azhurnimin e fundit ditor për krizën që e ka vendosur vendin...

I shtruar në spital me Covid-19/ Boris Johnson është në gjendje të qëndrueshme

Kryeministri britanik Boris Johnson, po qëndron në një spital në Londër për ditën e tretë me radhë pasi gjendja e tij u përkeqësua. Raportohet...

Koronavirusi/ Turqia dërgon ndihma mjekësore në Kosovë, Thaçi falenderon Erdoganin

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë me dije se janë kanë ardhur pako me ndihma mjekësore nga Turqia. Ai...

Koronavirusi/ 28 të vdekur në Maqedoninë e Veriut

Dy viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 28 numrin e të vdekurve. Viktimat janë nga...

Jep dorëheqjen shkencëtari kryesor i BE-së, kritikon përgjigjen e Brukselit ndaj pandemisë

Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj pandemisë së koronavirusit. Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian...

Lufta ndaj koronavirusit/ Irani i kërkon kredi FMN-së

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, i bëri thirrje Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) që t’i sigurojë Teheranit një kredi urgjente miliarda dollarëshe për luftimin e...

Video/Çfarë thoshte George Bush për pandeminë në 2005?

Pandemia e gjeti botën të papërgatitur! Shumica e sistemeve shëndetësore kaluan në kolaps total, dhe nuk e frenuan dot përhapjen e Covid-19. Ish presidenti amerikan,George...

Covid-19/ Shkon në 61 numri i të vdekurve

Serbia ka shënuar 247 raste të reja të infektuar nga COVID-19 ditën e sotme. Ndërsa 3 persona të tjerë humbën jetën duke e çuar numrin...

Covid-19/ Ulet numri i vdekjeve në Greqi

Kurba e vdekshmërisë dhe e përhapjes së pandemisë së koronavirusit të ri në Greqi ka pësuar ulje gjatë 24 orëve të fundit. Në një konferencë...

TOP AUTHORS

14 POSTIME0 KOMENTET
5958 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
2894 POSTIME0 KOMENTET
5168 POSTIME0 KOMENTET
4376 POSTIME0 KOMENTET
4721 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
2392 POSTIME0 KOMENTET
3814 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read