12 C
Tirana
16:54 26/11/2020

E

5057 POSTIME0 KOMENTET

Sipas shkencëtarëve të Harvardit, ky është trajtimi i vetëm për koronavirus

Shkencëtarët në mbarë botën janë duke punuar intensivisht për të zbuluar një vaksinë kundër koronavirusit. Sidoqoftë, derisa një gjë e tillë të arrihet, hulumtuesit...

“Mos u lodhni nga e përditshmja e ndryshuar”, Majko: Shpëtoni jetë duke kufizuar lëvizjet!

Pasi SHBA shpalli emergjencën kombëtare për koronavirusin ministri i Shqipërisë për Diasporën Pandeli Majko i ësh ë drejtuar me një apel qytetarëve. Majko thotë se...

Ushqimoret dhe tregjet e fruta-perimeve rrezikojnë të ulin qepenat, ‘amulli’ te Drejtoria e Policisë së Shtetit

Furnizuesit e marketeve dhe tregjeve të fruta-perimeve mund të mbyllin aktivitetin e tyre për shkak se furnitorët nuk kanë mundur të lëvizin nëpër Tiranë...

Basha uron Ditën e Verës: Dot’ja dalim si një familje e madhe!

Në kuadër të shumë urimeve për Ditën e Verës nuk ka munguar as urimi i kryedemokratit Basha. Përmes një foto të publikuar në facebook, ai...

E zbulon Rama: Një nga të infektuarit me koronavirus në gjendje të rëndë, mbahet me frymëmarrje artificiale

Kryeministri Edi Rama tha se gjendja shëndetësore e një prej të infektuarve me koronavirus është më rëndë. "Sot kemi 38 persona të identifikuar pozitiv, prej...

Flet agjenti i Hysajt: Koha që të ndahet me Napolin dhe të ecë në rrugën e tij!

Mario Xhufredi, agjenti i Elseid Hysajt, ka folur për të ardhmen e lojtarit. Në “Radio Punto Nuovo”, Xhufredi ka theksuar se pavarësisht periudhës së...

Keni kartmonedha 500 lekëshe të 1991? BSH: Mund t’i shkëmbeni kundrejt vlerës 100%, afati deri…

Kartëmonedhën 500 lekëshe të vitit 1991 mund ta shkëmbeni përsëri për të marrë vlerën e saj. Banka e Shqipërisë i ka lënë afat qytetarëve deri...

Transportoi familjen e infektuar, ja kush është shoferi që kërkonte Bashkia e Fierit (EMRI)

Bashkia e Fierit ditën e djeshme ka nxjerrë njoftimin për të gjetur shoferin i cili ka transportuar familjen e Eduart Sulo, që janë të...

Deklarata shokuese e gazetarit të njohur: Koronavirusi vret të moshuarit dhe i bën mirë ekonomisë

Një gazetar i ‘The Telegraf’ ka shkruar një artikull në lidhje me moshat e treta që prek koronavirusi dhe ka shkaktuar reagime të shumta. Jeremy...

Koronavirusi paralizon jetën kulturore në mbarë botën

Jeta kulturore në të gjithë botën është pothuajse e paralizuar për shkak të situatës me kronavirusin. Janë me dhjetëra aktivitete që janë pezulluar për...

TOP AUTHORS

13 POSTIME0 KOMENTET
3920 POSTIME0 KOMENTET
5057 POSTIME0 KOMENTET
1422 POSTIME0 KOMENTET
3615 POSTIME0 KOMENTET
3032 POSTIME0 KOMENTET
3375 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
819 POSTIME0 KOMENTET
2139 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

(EMRI-FOTO) Kërcënohet me jetë zëvendësministri i Brendshëm, ja dyshimet e para të Policisë

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës deklaroi sot se zëvendësministri, Zafir Berisha është kërcënuar me jetë dhe për këtë çështje ka nisur edhe...

“Nuk kishim asgjë”, Rita Ora feston datëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë

Rita Ora feston sot 30 vjetorin dhe urimet për të kanë qenë të shumta. Por, sigurisht që urimin më të rëndësishëm, e ka marrë...

Ditët e fundit të shtatzënisë, Sara qenka më e frymëzuar se kurrë për të bërë humor

Sara Hoxha, partnerja e Ledri Vulës, është tashmë në ditët e fundit të shtatzënisë së saj. Vogëlushja e çiftit pritet të vijë në jetë...

“Edhe topi do të qajë për të zotin”/ Trajneri i Atletico Madrid kujton Maradonën, mikun e tij të paharruar

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka udhëhequr nga Spanja homazhet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona. Simeone, i cili...