3 C
Tirana
01:35 27/01/2021

E

5110 POSTIME0 KOMENTET

Transportoi familjen e infektuar, ja kush është shoferi që kërkonte Bashkia e Fierit (EMRI)

Bashkia e Fierit ditën e djeshme ka nxjerrë njoftimin për të gjetur shoferin i cili ka transportuar familjen e Eduart Sulo, që janë të...

Deklarata shokuese e gazetarit të njohur: Koronavirusi vret të moshuarit dhe i bën mirë ekonomisë

Një gazetar i ‘The Telegraf’ ka shkruar një artikull në lidhje me moshat e treta që prek koronavirusi dhe ka shkaktuar reagime të shumta. Jeremy...

Koronavirusi paralizon jetën kulturore në mbarë botën

Jeta kulturore në të gjithë botën është pothuajse e paralizuar për shkak të situatës me kronavirusin. Janë me dhjetëra aktivitete që janë pezulluar për...

VIDEO/ Vlonjatët nuk pyesin për koronavirus, e ‘dezinfektojnë’ në det

Qytetarët e Vlorës pavarësisht thirrjes së qeverisë për të qëndruar në shtëpitë e tyre nuk i rezistojnë  dot tundimit për tu larë në det. Siç...

10 mënyrat e inteligjencës artificiale që luftojnë e menaxhojnë koronavirusin

Që nga raporti i parë i koronavirusit (COVID-19) në Wuhan, Kinë, ai është përhapur në të paktën 100 vende të tjera. Kina filloi reagimin...

“Times” trondit Liverpulin! Sezoni në Premier mund të anulohet

A do të luhet apo jo Premier League në vijim? Kjo është pyetja që shtojnë të gjitha faqet sportive e taboidëve britanikë, ku “Daily...

Iu anulohen koncertet në SHBA nga koronavirusi, vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi: Do kthehemi, ndryshe…

Dihet që çdo vit në këtë periudhë, vellezërit e famshëm korçare në muzikë, Stefi dhe Endri Prifti e kalojnë në Shtetet e Bashkuara të...

Vizitë në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi”, pa lëvizur nga shtëpia

Edhe kultura iu është përshtatur mjeteve të reja të teknologjisë, që në momente si këto, të përhapjes së koronavirusit të ri, vijnë më shumë...

FMN: Tërmeti dhe COVID-19 ndikim në ekonomi e turizëm

Një ekip i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) i kryesuar nga Jan Kees Martijn, përfundoi diskutimet shtesë me Shqipërinë për konsultimin e nenit IV të...

Gjiganti kinez i automobilave po prodhon maska dhe dezinfektantë

Prodhuesi kinez BYD, në vendin e shtatë në renditjen e kompanive të automobilave, ka njoftuar se për tre muaj është bërë prodhuesi më i...

TOP AUTHORS

14 POSTIME0 KOMENTET
4782 POSTIME0 KOMENTET
5110 POSTIME0 KOMENTET
2069 POSTIME0 KOMENTET
4274 POSTIME0 KOMENTET
3593 POSTIME0 KOMENTET
3936 POSTIME0 KOMENTET
371 POSTIME0 KOMENTET
1559 POSTIME0 KOMENTET
2860 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Pse nuk po vijnë dozat e Pfizer? Ja si përgjigjet Mira Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me...

Grabitja në Tiranë/ Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin, po vazhdoi me këtë ritëm do të…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, duke u ndaluar te situata kriminale në vend, theksoi se të tilla ngjarje ndodhin, për shkak...

FOTO/ Ky është autori i grabitjes së farmacisë në Tiranë, policia jep detajet

Një person, i ri në moshë i veshur me bluzë sportive ngjyrë gri dhe mban një maskë të zezë. Këto janë disa të dhëna për...

Ambasadorja amerikane mesazh deputeteve shqiptare: Ju jeni…

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim gjatë ceremonisë së shpërndarjes së certifikatave për Akademinë e Udhëheqjes për Anëtaret Gra të Parlamentit inkurajoi deputetet shqiptare...