Author: F

Mauro Icardi dhe Wanda Nara nuk po kalojnë një moment aspak të mirë. Shkak për këtë është bërë tradhtia e pretenduar e sulmuesit me aktoren e njohur argjentinase Eugenia Suarez. Pak më parë, Wanda ka reaguar sërish në rrjete sociale, duke publikuar një foto pa unazë dhe duke u shprehur se ndihe më mirë pa të. Megjithatë, miq të dyshes, kanë thënë për mediat se kriza është momentale dhe marrëdhënia e tyre nuk mund të përfundojë me ndarje. Madje ata kanë publikuar dhe një pjesë të mesazheve që sulmuesi ka shkëmbyer me aktoren. “Do të doja të të takoja në…

Read More

Pasi u përfolën një kohë të gjatë, ishte Aleksia Peleshi ajo që e konfirmoi lidhjen me Romeo Veshaj duke folur publikisht për të. E ftuar në ‘’Glamour Zone’’ ajo ka thyer heshtjen dhe ka pranuar lidhjen. Bukuroshja tha se Romeo ngjan shumë me të atin e saj, Niko Peleshi dhe zbuloi se është shumë xheloze për të dhe shpesh e eksagjëron me skenat. “E vërteta është që Romeon e dua shumë. E dua me të gjithë forcën që kam për të dashur dikë. Ai është një nga ata njerëz, që në lutjet e mia në fund të ditës, falenderoj Zotin…

Read More

Një ndër çiftet më të përfolura në vend dhe jo vetëm janë Angela Martini dhe Dragos Savulescu. Ky i fundit ishte në qendër të vëmendjes pasi ra në prangat e policisë në muajin gusht pas një kohe të gjatë në arratisje. Ai u arrestua në Mykonos bashkë me një tjetër person në ishullin e famshëm, ku shpenzoi shifra marramendëse në restorante dhe jahte. Për kapjen e tij u përfshinë zyrtarët e Nën Drejtorisë së Policisë së Mykonos. Mirëpo Dragos u lirua vetëm një ditë pas arrestimit. Biznesmeni rumun u la i lirë nga autoritetet greke pasi u verifikua që çështja…

Read More

Marina Vjollca është në pritje të ëmbël dhe së bashku me bashkëshortin e saj, artistin e njohur, Getoar Selimin së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ky lajm ka gëzuar familjarët, fansat e miqtë e bukuroshes, të cilët nuk ngurrojnë që t’i shprehin herë pas here urimet më të përzemërta bukuroshes së ekranit. Së fundmi ka qenë tezja Luana, e cila ka publikuar disa foto mjaft të ëmbla në rrjetin e saj social në “Instagram”, krahas së cilës ka shkruar: Mezi pres të të takoj.

Read More

Sapo janë konfirmuar të fejuarit e fundit të showbizit dhe lajmi mori dhenë. Bëhet fjalë për Kourtney Kardashian dhe Travis Barker. Ishte 45-vjeçari, i cili bëri një propozim shumë romantik në breg të detit në një ambient të zbukuruar me trëndafila të kuq dhe qirinj të bardhë. Këtë lajm kaq të ëmbël, Kardashian e konifrmoi me dy foto të postuara në rrjetin e saj social në “Instagram”. “Përgjithmonë,” shkroi Kourtney krahas imazhve duke etiketuar Barker-in. Të pranishëm ishin edhe Khloe me Tristan ndërsa sipas burimeve pranë tyre duket se shumë shpejt nga çifti do të kemi edhe dasmë.

Read More

Elhaid Cufi ka qenë i eleminuari i parë nga shtëpia e “Big Brother Vip”. Edhe pse u largua nga ky “reality show” ai pasqyroi figurën e një djali me vlera, për të cilën banorët e vlerësojnë shumë. Qëndrimi i tij në shtëpinë e “vëllait të madh” nuk ishte i gjatë, por ish-konkurrenti lidhi marrëdhënie mjaft të mira me banorët e tjerë. Cufi vazhdon dhe komentohet nga banorët, dhe e fundit ka qenë Beniada, e cila teksa po bisedonte me Palomën tha se as Donaldin dhe as Arditin nuk i sheh si opsione për të kaluar marrëdhënien në një fazë të…

Read More

Prej kohësh, Nora Istrefi dhe Robert Berisha s’janë më bashkë, por janë ndër të pakëtat çifte të ndara në paqe dhe marrëdhënia e tyre është për t’u pasur zili! Ata takohen shpesh bashkë për shkak të vajzës, Renee, shkojnë me udhëtime bashkë, hanë dreka e darka e janë shokët më të mirë të njëri-tjetrit. Madje, ata janë mbështetja më e madhe e njëri-tjetrit dhe këtë e dëshmojnë herë pas here. Së fundmi, Berisha ka treguar në një intervistë për “Goca dhe Gra” se situata mes tyre është arritur të  menaxhohet aq mirë, sa vajza e tyre nuk e di se…

Read More

Fifi po i befason të gjithë me veprimet e saj në BBV. Me gjestet e saj, ajo po tregon që ka nisur të ketë ndjenja për Granitin. Së fundmi, Graniti dhe Semi janë larë bashkë, disa ditë më parë Fifi kishte refuzuar. “Si kalove në dush? A kalove mirë? A u fërkove mirë? Dëgjova se nuk ishe larë vetëm”, e pyeti ajo. Graniti: Ua, kaq thellë ka mbërritur xhelozia ë? Po ti e di që ne shokë jemi Fifi: Veç po pyes, nuk po them gjë Graniti: Po e di që po dëshiron të thuash Fifi: Si u ndjeve kur…

Read More

Afrimiteti i Semit me Donaldin është diskutuar tepër, si mes banorëve si edhe në publik. Semi njihet për shoqërinë e ngushtë prej 15 vitesh me prezantuesen Bora Zemani dhe siç dihet tashmë brenda shtëpisë është edhe Donald Veshaj, ish i dashuri i Borës. Pas gjithë aludimeve që duket se nuk kanë ndërmend të ndalen, ka reaguar më në fund dhe vetë Bora. Përmes një postimi në Instagram, ajo ka treguar se Semi dhe Donaldi kanë një raport shoqëror mes tyre dhe se janë krah e mbështetje për njëri-tjetrin në ‘Big Brother’. “Më duhet t’i përgjigjem absurditetit që po ndodh. Sado…

Read More

“Tetori rozë” është muaji i sensibilizimit dhe ndërgjegjësimit të vajzave dhe grave për parandalimin që në faza të hershme të kancerit të gjirit duke bërë herë pas here kontrolle. Së fundmi, ka qenë Xhensila Myrtezaj ajo që ka ndarë me ndjekësit e saj një videomesazh, ku dhe ka rrëfyer eksperiencën e saj duke thënë se të gjitha jemi të barabarta në këtë luftë, siç e cilëson ajo. “Pas lindjes së vajzës, dhe pasi mbaroi procesi i gjidhënies, kuptova që kishte diçka që nuk shkonte me trupin tim. Më është dashur ta mbaj këtë gjë brenda vetës për dy muaj rrjesht,…

Read More