Author: M

Salsano Rrapi dhe Erjona Kakeli bashkëjetojnë prej vitesh si dhe kanë dy vajza së bashku. Edhe pse në opinionin e publikut ata dukeshin si një çift i martuar, në realitet dyshja nuk i kishin thënë “Po” zyrtarisht njëri-tjetrit. Të paktën deri në mbrëmjen e djeshme. Salsano ka festuar datëlindjen në plazhet e jugut dhe së bashku me datëlindjen, ka kurorëzuar edhe historinë shumë-vjeçare të dashurisë. Të veshur si nuse e dhëndër, Salsano dhe Erjona kanë shkëmbyer unazat në festën surprizë të organizuar për datëlindjen e moderatorit.

Read More

Khloe dhe Tristan tashmë janë rikthyer bashkë. Pas disa tradhëtimesh dhe një sërë aludimesh të tjera për tradhëti aktuale, Tristan dhe Khloe duket se kanë bërë paqe. Mirëpo, ky i fundit, duket se nuk e ka aspak të lehtë të pranojë prezencën e ish bashkëshortit të Khloe në jetën e tyre. Së fundmi, Khloe ka postuar disa foto seksi në Instagram, për të cilat u akuzua edhe për përdorim të tepruar të Photoshop. Në njërën prej fotove, ish bashkëshorti Lamar Odom ka komentuar: “Seksi”, shoqëruar edhe me disa emoji me zemra. Nuk ka vonuar shumë dhe Tristan ka etiketuar Lamar…

Read More

Orinda Huta dhe Turjan Hysko janë bërë ditën e sotme prindër për herë të parë. Çifti pritë gjatë derisa konfirmuan shtatzëninë, por pas konfirmimit të lajmit të bukur, nuk u ndalën me dedikime. Shpesh herë, Orinda ka publikuar momente nga pritja e ëmbël, të shoqëruara me shkronjën “A”, duke treguar inicialin e emrit të vogëlushes. View this post on Instagram A post shared by Turjan Hysko (@turjanhysko) Ndërkaq, ditën e sotme, Turi ka postuar një foto me vajzën e tyre të parë në krahë, të cilën kanë vendosur ta quajnë Atara. “Atara lëre Tik-Tokun, vrap gjumë tani,” shkruan…

Read More

TikTok-u është kthyer në apliakcionin e preferuar të shumë personazheve të njohur. Ata kanë nisur ta përdorin si një formë argëtimi duke realizuar sfida të ndryshme përmes videove. TikTok-u ka nisur t’i njohë personazhet edhe me sozitë e tyre në rrjete sociale. Së fundmi, Elita Rudi ka publikuar në një video, në të cilën shihet duke sinkronizuar lëvizjet me yllin e TikTok-ut, Aisha Mian. Kjo e fundit ka origjinë gjysmë shqiptare dhe ka mbi 2.1 milionë ndjekës në këtë rrjet social. Dy vajzat bëjnë sinkonizim të buzëve me këngën “Good form” të Nicki Minaj dhe njerëzit kanë vënë re menjëherë…

Read More

Ditën e sotme vajza e madhe e Fjolla Morinës feston 18-vjetorin. Sigurisht në këtë ditë të veçantë, nuk mund të mungonte as urimi dhe as dhurata e Fjollës për gëzimin e saj të parë. Ajo ka publikuar një InstaStory me të bijën, duke shkruajtur: “Urime për vajzën time. Princesha ime, gëzimi im i parë…Ti që jetën time ma gëzove…dashuria më e rrallë, që me ardhjen tënde ma mundësove gëzimin sa herë. Urime dhe urimet më të mira për vajzën time të bukur, e cila ka një ditëlindje të mrekullueshme, sot 18 vite. Vitet kalojnë mirëpo ti mbetesh peresoni më i…

Read More

Hailey dhe Justin janë ndër çiftet e huaja më të komentuara. Historia e tyre e dashurisë ka patur jo pak aludime, duke qenë se Justin sapo kishte mbyllur një histori gati 10-vjeçare me këngëtaren Selena Gomez, pak muaj përpara se t’i propozonte Haileyt për martesë. Mirëpo, fansat nuk kanë rreshtur së komentuari edhe sjelljen e këngëtarit ndaj modeles. Justin and Hailey Bieber spotted out in Las Vegas (July 9) pic.twitter.com/BAtpwhBxxZ — Justin Bieber Crew (@JBCrewdotcom) July 11, 2021 Në rrjet qarkullojnë shumë video ku shihet sesi Justin e trajton keq Haileyn dhe një video e tillë është publikuar së fundmi…

Read More

Elvana Gjata është rikthyer në Shqipëri, rrjedhimisht duke iu kthyer edhe tregut muzikor shqiptar me projekte të reja. Së fundmi, këngëtarja ka bërë të ditur surprizën e saj të radhës. Bëhet fjalë për një bashkëpunim me këngëtaren e famshme rumune Inna dhe me muzikantin Sickotoy. View this post on Instagram A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) “Publikohet së shpejti”, shkruan këngëtarja në postimin krahë bashkëpuntorëve të projektit. Nga pamjet duket se projekti i ri premton të jetë një hit veror, të cilin si çdo këngë të Elvanës do e dëgjojmë shpesh në lokale, radio apo plazh.

Read More

Je gati për tu bërë profesionist i vërtetë? Momenti jot i suksesit është shumë pranë me Akademinë Momentum! Akademia Momentum përfaqëson institucionin më të ri të arsimit shqiptar, themeluar për të zgjeruar mundësitë e të rinjve përmes një edukimi i cili bazohet në rëndësinë e mësimdhënies. Standardet më të avancuara, cilësia maksimale, programet mësimore të integruara me ato europiane janë vetëm një pjesë e avantazheve të kësaj risie profesionale. View this post on Instagram A post shared by Akademia Momentum (@akademia_momentum) Zgjidhni Departamentin që ju përshtatet: Departamenti i Gastronomisë Departamenti i Menaxhim Hoteleri Departamenti i Agjencisë Turistike Departamenti…

Read More

Pas ndarjes nga Bearti, Tea është komentuar shpesh herë për një lidhje të mundshme. Megjithatë, në çdo rast, Tea ka treguar se meshkujt që e kanë shoqëruar në pushimet apo aktivitetet e saj, kanë qenë thjesht miq. Së fundmi, ish konkurrentja e “Për’puthen” ka bërë disa postime në InstaStory ku shfaqej me bikini. I menjëhershëm ka qenë reagimi i ndjekësve, të cilët kanë vënë në dukje disa shenja që Tea kishte në gjoks. “Jo nuk jane hiceky-s njerez.. Kam qene shume femije i prapte dhe jam djegur ne nje pjese te madhe te trupit.. Prandaj kam shenja gjithandej”, tha Tea.

Read More

Belen Rodriguez është bërë mbrëmjen e djeshme nënë për herë të dytë. Bukuroshja ka sjellë në jetë vajzën e saj, të cilën e ka quajtur Luna. Nëpërmjet disa postimeve në rrjete sociale, Belen ka ndarë lajmin e bukur me të gjithë ndjekësit e saj. “Dikush ka lindur tani. Ditë me fat. Argjentina fitoi, Italia fitoi dhe Luna lindi,” shkruan Belen në postimin e saj. Kujtojmë se Belen ka edhe një djalë, Santiagon, nga marrëdhënia e mëparshme me balerinin Stefano de Martino.

Read More