Berisha nxjerr foton me të nxira: Ja si polici i dehur rrahu qytetarin në Kukës, hëngri grushte e shkelma

123

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim në faqen e tij në Facebook.

Berisha ka publikuar një foto ku shihet një person me shenja të nxirash në krah.

Për këtë dhunë, Berisha akuzon një efektiv të Policisë së Kukësit, teksa shton se polici që e ka dhunuar ka qenë në gjendje të dehur.

Narkopolicia keqtrajton ne narkokomisariat qytetarin! Lexoni denoncimin dhe shioni foton e qytetarit dixhital. Sb. zoti berisha pas nje zenke qasti qytetar me qytetar njeriu im kodet kundershtarin ne grusht para policis kukesit vet dorzohet polici duke mar ne pytje ne vend qe te pushojn sherret ne ambientin ku ishte duke u mar pytje shefi komisaritit kukesit pa asnje lloj arsyje ne kushte teper i dehur e kodet njeriun tim ne grushta dhe shkelka po me shum ka ne kok pasi i ka ren koka afer nje kasaforte ne ambientenin e policis ato shfritezojn detyren dhe ku miresh pytje nuk ka camera dhe vasehuqn grushtimet tha be denocime ku te duash tel shcba e prokurori sma ndjen fare mun te ket shum tier si puna ime ka ber kallzim po ta shikokn shqipetart si abuzojn me detyren klm,”- shkruhet në mesazhin e Berishës.