Bie numri i rasteve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Itali

54

Italia ka regjistruar 9,630 raste të reja të koronavirusit, nga 170,672 teste të kryera (një ditë para ishte 13,452 raste nga 250,986 teste), raporton Tgcom.
Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 274 vdekje të tjera (krahasuar nga 232 që ishin të Dielën) për një total prej 95,992. 2,118 pacientë (+24) janë të shtruar në spital në kujdesin intensiv. Shkalla e pozitivitetit është 5.6%. Rajoni me rritjen më të madhe të rasteve është Emilia-Romagna: +1.847.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.