Bllokimi i rrugës nga ARRSH/ Banorët në Laprakë: Me atë që ka PS në krye, ja dëgjofsha haberin

69

Një grup banorësh të zonës së Laprakës kanë protestuar kundër bllokimit të rrugës nga ARRSH.

Ata u shprehën se në rrugën e bllokuar nuk po bëhen punime dhe kjo po i mban peng.

“Na është bllokuar rruga, nuk shkojmë dot as në spital. Unë jam një qytetar i ndershëm që nuk kam lidhje me asnjë, duam që rruga të jetë e hapur. Kjo është një pakënaqësi e kësaj qeverie, PS mund të jetë shumë e mirë, por me atë që ka në krye ia dëgjofsha haberin.”, tha një qytetar.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.