23 C
Tirana
17:27 24/09/2020
Kreu Aktualitet

Aktualitet

(FOTO) Ky është 71 vjeçari që qëlloi me armë policinë në Elbasan, makinat ‘shoshë’ nga plumbat

Ky është Lefter Zhidru i cili i ka qëlluar me Kllashanikovë ndaj efektivëve të policisë. Prej disa orësh tashmë 71 vjeçari ka kundërshtuar thirrjet e...

LAJM I FUNDIT / Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes në krye të detyrës elektricisti në Dibër

Një elektricist ka humbur jetën tragjikisht ditën e sotme në fshatin Hotesh të Dibrës. Elektricisti me inicialet Y.LL dyshohet se ka rënë në kontakt me...

(EMRAT) Drogë dhe grup terrorist, OFL i dërgon formularin 5 të dënuarve, mes tyre 2 femra

Janë 5 personat që Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë. Bledar Çoraj nga Kruja, i dënuar për trafik droge, Donika...

Pamje shokuese/ Fëmijët lidhin prej fyti qenin e vogël, e rrotullojnë disa herë dhe e hedhin në kanal(VIDEO)

Videot e keqtrajtimit të kafshëve në Shqipëri nuk kanë fund. Së fundmi një tjetër video shokuese është publikuar nga mediat. Këtë herë protagonistë janë...

Me xhinse, bluzë të zezë e kapele/ Ja kush është autori i dyshuar i prokurorisë për atentatin ndaj Preng Gjinit

Shpërthimi me tritol në Tiranë ku mbeti i plagosur 51 vjeçari Preng Gjini, tashmë ka një autor të dyshuar. Informacioni vjen pas mbledhjes që është...

Meta rishpall për herë të tretë thirrjet për Gjykatën Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese është një nga pikat e rëndësishme sa i përket funksionimit të sistemit të drejtësisë. Këtë të enjte Presidenti Ilir Meta ka rishpallur thirrjen...

“Do të q* robt un ty…”/ Plas sherri mes dy të rinjve në Durrës, grushta dhe shqelma ndaj njëri-tjetrit(VIDEO)

Një sherr mes dy të rinjsh është regjistruar së fundmi në qytetin e Durrësit. Të rinjtë nuk përmbahen, teksa shihen duke goditur me grushta...

Zbatoni 5 qershorin/ Kim i “tërheq veshin” Ramës dhe Bashës: Ne ju mbështesim, por përgjegjës jeni ju

Listat e hapura dhe zbatimi i marrëveshjes së 5 qershorit janë bërë kryefjalë e çdo akuze dhe kundër akuze mes partive kryesore politike në...

Takimi me sindikatën e mjekëve, Manastirliu:Do ngrihen grupet e punës, kërkesat kërkojnë ekspertizë më të gjerë

Rreth 120 minuta ka zgjatur takimi në Kryeministri me 4 përfaqësuesve të mjekëve me ministren Manastirliu e drejtuesin e QSUT Enkel Joti, ku u...

Arrestohen 8 persona, akuzohen për ngacmim seksual me të mitur, drogë dhe vjedhje

Pas shumë ngjarjeve kriminale të regjistruara në javët e fundit, policia ka intesifikuar kontrollet, jo vetëm në qendrat e banuara por edhe në rrugët...

Përdhunoi të dashurën, policia shpall në kërkim 26-vjeçarin nga Tirana

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim një 26-vjeçar pasi akuzohet se ka përdhunuar të dashurën e tij. Policia njofton se personi me iniciale J....

Protesta te QSUT/ Mjekët: Kolegët tanë u mashtruan, nuk u pritën as nga Rama dhe as nga Manastirliu

Policia nuk i dha leje, mjekët në protestë te QSUT: Ka zgjatur më pak se 60 minuta protesta e mjekëve në QSUT, aty ku edhe...
- Advertisment -

Më të fundit

COVID-19 ‘sulmon’ Milanin / I infektuar rezulton edhe gjiganti i kuqezinjve

E përditshmja italiane 'Corriere della Sera' shkruan se sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka dalë pozitiv me COVID-19. Pasi u konfirmua pozitiv Leo Duarte, lojtarët...

(VIDEO) ‘Hajde merre vetë…’ / Ky djalosh mbledhës topash bëhet HIT në internet me veprimin e tij

Episode të tilla janë parë të ndodhin edhe herë të tjera gjatë zhvillimit të ndeshjeve të ndryshme futbollistike. Mirëpo, së fundmi, një djalosh që kapte...

Covid-19/ Suedezët harrojnë distancimin, rriten ndjeshëm rastet

Disa zona të Suedisë po shohin një ringjallje shqetësuese të infeksioneve të koronavirusit sepse njerëzit nuk po respektojnë më rregullat anti-Covid, tha kryeministri i...

Paralajmërimi i mediave greke për ciklon të shtunën / Flet meteorologia: Ja ç’do të ndodhë në Shqipëri…!

Greqia do të goditet të shtunën nga një ciklon dhe sipas medieve greke nga ky ciklon do të preket edhe vendi ynë. Meteorologjia Adiola Bani...