18 C
Tirana
14:51 03/03/2021
Kreu Aktualitet

Aktualitet

Dhunoi dhe më pas i vodhi çantën prostitutës, në pranga një 25-vjeçar shqiptar

Një 25-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar në Itali pasi dyshohet se ka grabitur dhe ka dhunuar një prostitutë. Sipas mediave italiane, gruaja me nënshtetësi...

Aksident i dyfishtë/Plagosen katër persona, mes tyre dhe të mitur

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 19.00 në Sukth. Policia raporton se në aksident janë përfshirë mjeti tip “Renault” me drejtuesin F. O.,...

Covid-19/ Vendi ynë vijon të regjistrojë shifra të larta infektimesh, humbasin jetën 19 persona

Vendi ynë ka regjistruar në 24 orët e fundit 986 raste pozitive me Covid-19 nga 3,957 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, numri i viktimave vijon...

Ilir Meta: Pas 25 prillit asnjë vepër penale nuk do të falet! Reforma në Drejtësi, e pasuksesshme

Presidenti Ilir Meta doli ditën e sotme në një konferencë për mediat, duke u bërë thirrje që deputetët dhe zyrtarë të tjerë të respektojnë...

Covid-19/ Forcat e Armatosura do të angazhohen në vaksinimin masiv të popullsisë

Mjekët dhe infermierët në uniformë, përfshirë logjistikën e Forcave të Armatosura do të angazhohen për vaksinimin masiv të popullsisë kundër Covid-19. Lajmin e bëri të...

Kalimi në pikat kufitare, MEPJ: Ja masat e reja që duhen zbatuar për hyrjen në territorin grek

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar lidhur me përforcimin e masave anticovid në Pikën e Kalimit në Kakavijë. Njoftimi i MEPJ: Duke filluar...

Mjegulla e dendur, ARRSH ka një thirrje për shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar u ka kërkuar drejtuesve të mjeteve që të kenë kujdes në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok. Apeli i ARRSH ka ardhur si pasojë e...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ministria e Brendshme del me njoftim të rëndësishëm

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot,...

Imzot Massafra infektohet me COVID-19, si paraqitet gjendja e tij

Pas disa shqetësime shëndetësore, me simptoma virusi Covid-19, si dhe pas ekzaminimeve më të specializuara, Arqipeshkvi i Arqidioqezës Shkodër-Pult dhe njëkohësisht Presidenti i Konferencës...

Covid-19 i merr jetën efektivit të policisë

Fatmir Belba 58 vjeç ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me covid-19. Mësohet se Belba, efektiv i policisë së Kavajës, është infektuar rreth 20...

Ambasada e SHBA në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm: Kujdes, për vizat…

Ambasada e SHBA në Tiranë përmes një njoftimin në rrjetet sociale i bën thirrje qytetarëve të kenë kujdes nga rastet e mashtrimit nga persona...

Mjekja e njohur ngre alarmin, Shosha: Fëmijët po infektohen në masë/ Çfarë u zbulua në testin e 9-vjeçares

Covid-19 po prek në masë edhe fëmijët teksa kujdesi duhet i shtuar edhe ndaj tyre. Problematikën e ngre mjekja Lida Shosha e cila në një...
- Advertisment -

Më të fundit