18 C
Tirana
16:15 03/03/2021
Kreu Aktualitet

Aktualitet

E dhimbshme/ Prej ditësh në luftë me koronavirusin, humb betejën mjeku nga Berati

Një lajm i trishtë vjen nga Berati, ku një mjek është ndarë nga jeta si pasojë e covid-19. Burime për Descript.al se ka humbur jetën...

Kujdes! Policia gjobit qytetarët në autobus dhe nëse janë në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare

Policia e Shtetit ka bërë me dije se ka gjobitur 917 qytetarë, 906 prej tyre për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse, në kuadër të masave...

Kim takim me Bashën: SHBA pret që listat e kandidatëve për deputet të jenë të pastra

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka pasur një takim ditën e sotme me kryetarin e PD-së, Lulzim Bashën. Kim shkruan se nga Basha ka dëgjuar...

“Në këtë Pranverë Shqiptare”, Meta shfaqet i relaksuar krah Haradinajt

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka pasur një takim informal me ish-presidentin e Kosovës Ramush Haradinaj. Ka qenë Meta, i cili ka publikuar një...

(VIDEO) Rama në Berat: Pranvera periudhë vaksinimi intensiv, të përfshihen ushtria dhe studentët e infermierisë

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar edhe nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në Berat, në pallatin e Kulturës ku ka nisur...

“Kohë sakrificash”/ Ministrja Kushi: Të jemi sa më rigorozë e të motivuar për të ndjekur siç duhet procesin mësimor

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka shpërndarë në rrjetet e saj sociale një album me foto nga shkolla të ndryshme...

Urbanet në Tiranë nuk zbatojnë masat anticovid, Rakacolli: Nuk të detyron njeri të hipësh

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, gjatë mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve, u pyet edhe lidhur me masat që janë marrë për shërbimin urban...

Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik

Tre hidrocentralet në kaskadën e Drinit janë pasuria më e madhe që kemi, por jo gjithmonë jemi të ndërgjegjshëm për këtë, e për më...

Merren masat/ Si do të jetë orari i mbylljes në vendin tonë

Shqipëria do të mbyllet në orën 20:00 deri në orën 06:00, ashtu siç ishte edhe në dy javët e fundit. Ky është vendimi që ka...

(VIDEO) Artan Hoxha denoncon gjobat selektive të Policisë Bashkiake: Vetëm dy mjete nuk janë gjobitur, i gardës dhe i…

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka denoncuar në rrjetin social FB, vendosjen masive por edhe selektive të gjobave të automjeteve nga Policia Bashkiake. Teksa publikon edhe...

Pëllumb Pipero: Ja treguesit e rënies së pandemisë/ Mbyllja në fundjavë dhe ora 18:00

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka folur për situatën e covid në Shqipëri, ku ditët e fundit ka patur një rritje alarmante të infeksioneve...

Humbi jetën te “Shefqet Ndroqi”/ Mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: “O teta më falni se…”

Në datën 22 shkurt vendi ynë u trondit nga vdekja e një 17-vjeçari, si pasojë e infektimit me Covid-19. Viktima quhej Qamil Seiti, nga Tirana,...
- Advertisment -

Më të fundit