18 C
Tirana
15:45 03/03/2021
Kreu Aktualitet

Aktualitet

Shkencëtarët: Pastrimi i duarve me sapun është më efikas se alkooli

Viruset mund të qëndrojnë aktivë në sipërfaqe të trupit me orë dhe ditë të tëra. Dezinfektuesit, lëngjet, pecetat dhe kremrat që përmbajnë alkool, janë...

Kosova në prag të izolimit të përgjithshëm nga koronavirusi, rriten blerjet në dyqane e farmaci

Kosova ka konfirmuar dje dy rastet e para me COVID-19 dhe menjëherë më pas qeveria njoftoi edhe masat e marra. Ndërkaq qytetarë të shumtë në...

Sot Dita e Verës, kryebashkiaku i Elbasanit: Festoni në shtëpi!

Dita e Verës këtë vit do të festohet në shtëpi, për shkak të masave për mospërhapjen e virusit COVID 19. Elbasani është qyteti i festës,...

Të gjitha aktivitetet që do të ndalohen deri më 3 prill

Me anë të një urdhëri të Ministres së Shëndetësisë deri në datën 3 prill do të ndalohen disa aktivitete publike. Konkretisht, ambientet që ofrojnë...

Policia rrugore vë në dispozicion për qytetarët dy numra për emergjenca

Në përgjigje të ankesave dhe kërkesave të shumta drejtuar Policisë së shteti, kjo e fundit bëjnë me dije se ka vendosur dy numra në...

Si u ‘zgjua’ Tirana sot (FOTO)

Shqipëria ka hyrë në ditën e dytë të "shtet-rrethimit", pasi Kryeministri Rama dha urdhrin për ndalimin e qarkullimit nga ora 06:00 e ditës së...

Shtetrrethimi/ Rama publikon masat e reja: Nga e hëna këputen lidhjet mes rajoneve

Kryeministri Edi Rama u shpreh se dy javët e ardhshme do të jenë vendimtare për të treguar nivelin. “Unë jam në shtëpi, por xixat do...

Meta mesazh për qytetarët: Zemrat përqafohen edhe në distancë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një tjetër mesazh sensibilizues teksa Tirana e qytete të tjera qëndrojnë në shtet-rrethim për të parandaluar përhapjen...

Lajm i fundit/ Ministria firmos urdhrin e ri: Lokalet, restorantet dhe fast food-et të mbyllura deri më datë…

Vetëm pak më parë Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se do vijojnë të qëndrojnë mbyllur lokalet, restorantet dhe fast food-et. Urdhri i ri është firmosur...

Ministria e Financave jep njoftimin e rëndësishëm dhe vendos në dispozicion numrin: Nëse rrisin çmimet e ushqimeve, denonconi tregtarët

Që prej mëngjesit të ditës së premte, në orën 6.00 është ndaluar qarkullimi i automjeteve private në disa qytete të Shqipërisë pasi u ndalua...

Pacientja i gënjeu, stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat në karantinë

Thirrja e autoriteteve për ndërgjegjësim dhe vetëkarantinimin e personave të ardhur nga Italia është thelbësore ama jo të gjithë janë të vetëdijshëm rreth saj...

Basha apel qytetarëve: Bashkëpunoni me mjekët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha, i ka bërë apel qytetarëve që të bashkëpunojnë me mjekët. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Basha i bën thirrje...
- Advertisment -

Më të fundit