16 C
Tirana
16:32 18/04/2021
Kreu Aktualitet

Aktualitet

Pacientja i gënjeu, stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat në karantinë

Thirrja e autoriteteve për ndërgjegjësim dhe vetëkarantinimin e personave të ardhur nga Italia është thelbësore ama jo të gjithë janë të vetëdijshëm rreth saj...

Basha apel qytetarëve: Bashkëpunoni me mjekët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha, i ka bërë apel qytetarëve që të bashkëpunojnë me mjekët. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Basha i bën thirrje...

Kryeministri përshkallëzon masat: Nga dita e nesërme mbyllen hyrje – daljet me Greqinë

Siç kishte paralajmëruar dhe më parë, Kryeministri Edi Rama ka përshkallëzuar masat lidhur me parandalimin e Covid 19. Me anë të një njoftimi në...

Çelja e negociatave/ Qeveria e Holandës dorëzon propozimin konkret

Ditën e sotme ka pasur zhvillime të reja lidhur me çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Qeveria e Holandës i ka dorëzuar...

Kryeministri paralajmëron ndëshkime për tregtarët që rrisin çmimet

Kryeministri, Edi Rama, deklaroi se do të ketë penalizime për tregtarët që rrisin çmimet këto ditë. “Kush do të luajë të zgjuarin me çmimet e...

E fundit/ Rama bën apel: Kush ka shkuar gjetkë, të kthehet…Tirana dhe Durrësi do të mbyllen sërish

Kryeministri i vendit, Edi Rama ju ka bërë apel qytetarëve me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ para pak minutash se ata...

Çfarë ndodh me mushkëritë e njerëzve kur infektohen me Koronavirus…

Koronavirusi, i cili së pari kishte filuar në fund të vitit 2019 në Wuhan të Kinës, shkakton simptoma të ngjashme me ato të sëmundjes...

Në gjithë BOTËN: Vendet e prekura nga Koronavirus, bilanci i ‘luftës’ me virusin e panjohur (SHTETET-SHIFRAT)

Televizioni Al Jazeera ka bërë një panoramë të përgjithshme të vendeve të prekura nga coronavirus dhe si po ecën sëmundja në këto vende. Afganistan                          ...

Kur do të rifillojë mësimi? Ministrja Shahini u përgjigjet pyetjeve të nxënësve (VIDEO)

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim në rrjetet sociale i ka dhënë përgjigje pyetjeve të nxënësve dhe prindërve të tyre për rifillimin...

Shefi i diplomacisë italiane: Nuk ka të infektuar të rinj nga koronavirusi

Dy javë pasi dhjetëra qytete të Italisë janë shpallur “zona të kuqe”, në to për herë të parë nuk ka të infektuar të rinj...

Shpërthejnë divorcet/Koronavirusi ndan çiftet

Pas më shumë se një muaji e gjysmë të vetë karantinuar, shumë çifte në Kinë kanë vendosur të ndahen ndaj numri i divorceve është...

Koronavirusi/Rama paralajmëron heqje patentash dhe licensash

Kryeministri Rama ka bërë me dije në komunikimin e tij të fundit me publikun se ata që thyejnë rregullat e qarkullimit në kuadër të...
- Advertisment -

Më të fundit