17 C
Tirana
15:50 26/11/2020
Kreu Bota

Bota

Zhvillohen homazhe për Maradonën, qindra e mijëra njerëz i japin lamtumirën e fundit

Legjenda e futbolli, argjentinasi Diego Maradona ndërroi jetë ditën e djeshme, pas një arresti kardiak. Ditën e sotme, pasi  bë autopsia,  trupi i tij i...

Gjykata e Turqisë dënon me burgim të përjetshëm të akuzuarit për komplotin e grushtit të shtetit në 2016

Një gjykatë në Turqi u ka dhënë dënime të përjetshme dhjetëra të pandehurve në një nga gjykimet më të mëdha lidhur me përpjekjen për...

Video/ Turma njerëzish nderojnë Maradonën, tifozët shpërthejnë në lot për legjendën e futbollit

Tifozët e futbollit janë mbledhur në vendin e lindjes të Diego Maradonës, në Argjentinë, pasi ikona e këtij sporti vdiq në moshën 60-vjeçare. Mbështetësit...

Covid-19/ Koreja e Jugut raporton rritjen më të madhe të rasteve që nga muaji mars

Koreja e Jugut raportoi 583 raste të reja me koronavirus të enjten, numri më i lartë që nga marsi, pasi ndeshet me një valë...

Covid-19/ Rritet numri i të infektuarve dhe të vdekurve në Turqi

Turqia regjistroi 28,351 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, përfshirë 6,814 me simptoma, tha Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca. Kjo...

OKB: Pandemia e koronavirusit po rrit pabarazinë gjinore

Pandemia e koronavirusit mund të zhdukë 25 vjet të rritjes së barazisë gjinore, sugjerojnë të dhëna të reja globale nga UN Women, raporton BBC. Gratë...

Gjermania zgjat masat kundër Covid-19 ndërsa vdekjet arrijnë shifra rekord

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka rënë dakord së bashku me drejtuesit e landeve të zgjasin masat kufizuese kundër koronavirusit të paktën deri në 20...

Trump fal ish-këshilltarin e tij që ishte shpallur fajtor në hetimin për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhje

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka falur ish-këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare, Michael Flynn, i cili ishte shpallur fajtor se kishte gënjyer FBI-në...

Joe Biden thirrje amerikanëve: Jemi në luftë me virusin, jo me njëri-tjetrin

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka bërë thirrje për t'i dhënë fund "sezonit të zymtë të ndarjes", pasi vendi po përballet me një...

Covid-19/ Më shumë se 60 milionë të infektuar në gjithë botën

Numri global i rasteve të konfirmuara të koronavirusit arriti 60 milionë të mërkurën, me ritmin e infeksioneve të reja që përshpejtohen dhe Shtetet e...

OBSH: Evropa është vatra më e nxehtë e Covid-19 në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë me dije se Evropa është kontribuesi më i madh global për rastet e reja dhe vdekjet e shkaktuara...

Senati Francez miraton rezolutën që bën thirrje për njohjen e pavarësisë së Nagorno-Karabakut

Senati Francez aprovoi me 305 vota pro dhe 1 kundër një rezolutë, që bën thirrje për njohjen e pavarësisë së Nagorno-Karabakut, raportojnë mediat e...
- Advertisment -

Më të fundit

Sulmi terrorist në Vjenë/ Austria përforcon mbrojtjen në kisha

Ministri i Brendshëm i Austrisë ka deklaruar këtë të enjte se do të forcojë sigurinë në kisha, që një sulm terrorist i përsëritur të...

(VIDEO) Ja si do zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, klasat që përjashtohen

Një ditë më parë Ministrja e Shëndëtësisë Ogerta Manastirliu, njoftoi se mësimi në shkolla duke nisur nga data 1 dhjetor do zhvillohet i alternuar...

Covid-19 mbërrin në Pallatin Mbretëror të Suedisë, rezultojnë pozitivë Princi Carl Philip dhe Princesha Sofia

Princi i Suedisë Carl Philip dhe gruaja e tij, Princesha Sofia, kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 dhe për pasojë janë vetëizoluar. Lajmin e ka bërë...

(FOTO) Pas ndarjes nga i shumëkërkuari, Trejsi Sejdini kapet ‘mat’ me këngëtarin shqiptar

Ish missi shqiptar, Trejsi Sejdini njihet për fotot provokuese që ndan shpesh në rrjete sociale. 20 vjeçarja ka forma perfekte trupore, të cilat nuk...