14 C
Tirana
15:09 15/04/2021
Kreu Bota

Bota

Mianmar mund të ketë fatin e Sirisë

Shefja për të drejtat e njeriut të Kombeve të Bashkuara paralajmëroi të martën se konflikti në Mianmar mund të bëhet i ngjashëm me luftën...

Nga trashëgimia deri tek zëvendësimi si dukë, çfarë do të ndodhë pas vdekjes së Princ Philip?!

Princi Philip kur u martua me princeshën Elizabeth II, mori titullin “Duka i Edinburgut”. Lind pyetja, tani pas vdekjes së tij, kush do të jetë...

Presidenti i Iranit: Ju deshët të na lini duabosh, por duart tona janë plot. 60 % më shumë është përgjigja ndaj ligësisë suaj

Pas sulmit që ndodhi në objektin bërthamor Natanz presidenti i Iranit është kundërpërgjigjur duke thënë se do të pasurojë uraniumin në nivelin e tij...

Biden do të tërheqë trupat ushtarakë nga Afganistani më 11 shtator

11 shtatori shënon 20 vjetorin e sulmeve terroriste ndaj Amerikës mirëpo Joe Biden do të tërheqë të gjitha trupat ushtarakë nga Afganistani deri në...

Brukseli: Në qershor do të udhëtojmë me pasaportë vaksinimi

E prezantuar si Certifikata e Gjelbër Digjitale apo pasaporta e vaksinimit do të jetë gati për përdorim nga fundi i qershorit, sipas komisionerit të...

Merkel pritet të marrë më shumë kompetenca për të zbatuar masat anti-Covid-19

Kabineti i Kancelares gjermane, Angela Merkel, miratoi të martën disa ndryshime në Aktin e Mbrojtjes së Infeksionit të vendit, duke përfshirë një "frenim emergjence"...

A po shkon Rusia në luftë me Ukrainën?

Nga Laurence Peter, Kërcënime apo përgatitje për luftë? Që nga mesi i marsit, ka pasur shumë paralajmërime nga Ukraina dhe qeveritë perëndimore që Rusia po...

FOTO/ Vargu misterioz i dritave në qiell mahnit qytetarët

Një varg misterioz dritash, që u panë duke u zhvendosur në qiell, kanë mahnitur qytetarët australianë. Fotografitë e bëra treguan vargun e gjatë të dritave...

Rritja e rasteve me Covid-19, izolohet Turqia në muajin e shenjtë të Ramazanit

Turqia të martën njoftoi një bllokim të pjesshëm dy-javor për të ndihmuar në frenimin e një rritje të fundit në shpërthimin e ri të...

Biden i bën thirrje Putinit të ulë tensionet në kufi me Ukrainën

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, shprehu të martën shqetësime në lidhje me vendosjen e trupave ushtarake të Rusisë në kufirin ukrainas gjatë një telefonate...

Rritet numri i të infektuarve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 13,447 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit nga 304,990 teste të kryera. Të hënën, infeksionet e reja...

Rriten tensionet/ Pasi vendosi anije luftarake në Detin e Zi, Rusia kërcënon SHBA-në

Rusia i quajti Shtetet e Bashkuara një kundërshtar dhe bëri thirrje që anijet luftarake të SHBA-së të qëndrojnë larg Krimesë "për të mirën e...
- Advertisment -

Më të fundit