17 C
Tirana
15:45 18/04/2021
Kreu Bota

Bota

Publikoi ilustrime të organit gjenital femëror, aktivistja rrezikon të përballet me 6 vite burg

Një aktiviste ruse ka rrezik të përballet me vite të tëra burg për shpërndarje të imazheve me përmbajtje pornografike, pasi kishte postuar vizatime të...

Gjyqi për vdekjen e George Floyd/ Oficeri i policisë nuk pranon të dëshmojë

Derek Chauvin shfrytëzoi Amendamentin e Pestë për të heshtur duke refuzuar të mbrohet në gjyqin kundër tij me rastin e vdekjes së afro-amerikanit, George...

E rëndë! Foshnja 11-muajshe gjendet e vdekur brenda ambjenteve të shkollës

Një foshnje 11-muajshe është gjetur e vdekur brenda një shkolle të krishterë në Australi. Zbulimi i trupit të pajetë të foshnjës u bë në një...

Pëson rënie numri i vdekje nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 16,974 raste të reja të koronavirusit nga 319,633 teste të kryera. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 380 vdekje (krahasuar...

FOTO/ Zbulohet qyteti antik i të vdekurve

Një qytet i lashtë të vdekurish, me 40 kufoma në kavanoza qeramike, është zbuluar në ishullin francez të Korsikës. Kavanozat datojnë më shumë se 1,700...

Bisedimet mes Greqisë dhe Turqisë, nuk tërhiqet asnjëra palë

Ministrat e jashtëm grekë dhe turq, Nikos Dendias dhe Mevlut Çavusoglu përshëndetën rinisjen e bisedimeve eksploruese midis Athinës dhe Ankarasë dhe bënë thirrje për...

Rusia dhe Ukraina kryejnë stërvitje ushtarake pranë kufirit ukrainas

Rusia dhe Ukraina zhvilluan stërvitje ushtarake ndërsa ministrat e jashtëm dhe të mbrojtjes të NATO-s filluan diskutimet emergjente mbi një grumbullim të trupave ruse...

Joe Biden vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Administrata e presidentit, Joe Biden vendosi të enjten sanksione të reja ndaj Rusisë dhe dëboi personelin diplomatik në një përgjigje të ndërhyrjeve në zgjedhje...

Gjermania regjistron numrin më të lartë të rasteve me Covid-19 që nga muaji janar

Gjermania të enjten regjistroi kulmin më të lartë të rasteve ditore të koronavirusit që nga fillimi i janarit, pasi një variant më ngjitës i...

Irani dhe fuqitë globale rinisin bisedimet për marrëveshjen bërthamore

Irani dhe fuqitë globale rinisën bisedimet të enjten për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 në një përpjekje potencialisht të komplikuar nga vendimi...

Pasaporta e vaksinimit të BE njeh edhe vaksinat kineze e ruse, shqiptarët e imunizuar do të lëvizin lirshëm

Vendet anëtare të Bashkimi Europian kanë miratuar zyrtarisht nxjerrjen e pasaportave të vaksinimit , duke mundësuar lëvizjen e lirë të qytetarëve që kanë fituar...

(PAMJET) Tronditet komisioni në mbledhjen e parlamentit, deputeti harron padashur kamerën ndezur dhe filmohet nudo

Një incident aspak i këndshëm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në nisje të një komisioni parlamentar, ku njëri nga deputetët ka hapur padashur kamerën...
- Advertisment -

Më të fundit