16 C
Tirana
17:27 18/04/2021
Kreu Bota

Bota

SHBA/ Kandidatët demokratë debat për koronavirusin

Debati mes dy kandidatëve demokratë për president të Amerikës nisi të dielën me një takim bërrylash. Duke shmangur traditën si masë ndaj transmetimit të koronavirusit,...

Spanjë/ 297 të vdekur nga koronavirusi

Në Spanjë janë regjistruar 297 viktima nga Covid-19 ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 8,744. Spanja është vendi më i prekur në Evropë...

Vaksina për koronavirusin/ Gjermania i përgjigjet SHBA

Gjermania ka reaguar në mënyrë të ashpër ndaj përpjekjeve të Trumpit për t’iu marrë idenë e shkencëtarëve gjermanë që punojnë në një vaksinë të...

Koronavirusi/ Italianët paralajmërojnë: Të moshuarit nuk do marrin mjekime

Italianët të cilët janë të prekur me koronavirus dhe që janë mbi moshën 80 vjeçare, nuk do të marrin trajtim mjekësor, nëse përkeqësohet  gjendja,...

Koronavirusi/ 69 të vdekur në SHBA

Ka shkuar në 69 numri i personave të vdekur nga koronavirusit në Shtetet e Bashkuara.   Ndërkohë rreth 3800 persona janë infektuar, kurse shumica e viktimave...

Lufta ndaj koronavirusit/ Mblidhen krerët e BE-së

Disa prej krerëve më të lartë të BE-së do të mbajnë sot takim rreth pandemisë së Koronavirusit që është përhapur shpejt anembanë Evropës. Presidenti i...

Italia kërkon koordinim europian kundër koronavirusit

Kryeministri Italian, Giuseppe Conte, bëri thirrje për një koordinim europian në fushën e shëndetësisë dhe të ekonomisë për t’u përballur me koronavirusin duke paralajmeruar...

Koronavirusi/ Apeli i zyrtarit të OBSH

Zyrtari i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Walter Ricciardi ka folur për kujdesin që duhet të bëjnë dhe rëndësinë që duhet të kushtojnë ndaj vetes...

Covid-19, Los Anxhelos mbyll baret dhe restorantet

Los Anxhelos është bërë qyteti i rradhësnë SHBA që zbaton distancimin shoqëror duke mbyllur pjesë të mëdha të industrisë së tij argëtuese. ‘’Nga mesnata e...

Conte: Ende nuk e kemi arritur kulmin

Presidenti italian Conte është shprehur se ka një Itali që respekton rregullat e shpreh solidarizim duke kënduar nga ballkonet. “Ne duhet të shmangim në...

Profesori australian mendon se ka zbuluar kurën ndaj koronavirusit

Një doktor australian që ka specializuar për sëmundjet infektive beson se ekipi i tij ka gjetur kurën për të luftuar Coronavirusin, Covid-19. Virusi ka marrë...

Itali/ 368 të vdekur nga koronavirusi në 24 orë

Italia ka regjistruar 368 persona të vdekur si pasojë e Koronavirusit në 24 orët e fundit. CNN raporton se në këtë shtet janë konfirmuar 3...
- Advertisment -

Më të fundit