13 C
Tirana
09:04 27/09/2020
Kreu Gatimi

Gatimi

COVID-19/ Këto janë ushqimet më të mira për njerëzit që vuajnë nga veshkat

Të dhënat e Shoqatës së Nefrologjisë për vitin 2018 tregonin se të paktën 14% e popullësisë është e prekur nga sëmundjet e veshkave. Sipas Shoqatës...

4 ndryshime në mëngjesin tuaj që mund të sjellin përmirësime të mëdha në shëndet

Një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme është të përmirësoni mënyrën e të ushqyerit. Një nga vaktet...

“Hudhra, mjalti, qepa”, Mjeku popullor jep recetat e duhura: Ja si ta luftoni koronavirusin nga shtëpia

Specialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja në një lidhje me skype me emisionin “Vila 24” në News 24 dha këshilla të vlefshme se si...

Ndërkohë që qëndroni në shtëpi, mësoni si të gatuani krepat ‘perfekte’

Nëse po mendoni që këto ditë t’i përkushtoheni gatimit, kjo recetë për krepat do t’ju sigurojë krepa shumë të shijshëm dhe të butë. Nga receta...
- Advertisment -

Më të fundit

OBSH bën paralajmërimin e frikshëm: Ja sa milionë njerëz mund të vrasë koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar nga një rritje masive e numrit të viktimave nga pandemia e Coronës. Në SHBA numri i të infektuarve...

Dokumentet/ Anëtarja e KPK ka falsifikuar vetëdeklarimin e pasurisë? Ja dyshimet për blerjen e shtëpisë dhe 54 mijë eurot

Anëtarja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit Brunilda Bekteshi (Vata) dyshohet se ka kryer deklarim të rremë mbi pasurinë e saj gjë e cila...

Horoskopi/ E diel 27 shtator 2020, ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Dashi Hëna dhe Venusi do të kalojnë tranzit në shenjën tuaj, duke favorizuar momentet e pasionit. Në punë vlera juaj nuk do të vihet në...

Pas edukatores, infektohen me COVID-19 edhe dy mësues në shkollën 9 vjeçare në Elbasan

Dy mësues të shkollës 9-vjeçare “Ali Agjahu” në qendër të qytetit të Elbasanit, kanë rezultuar pozitiv për COVID-19. Rezulton se një tjetër mësuese e kësaj...