18 C
Tirana
15:39 03/03/2021
Kreu Gatimi

Gatimi

Ja si t’i përgatisni vetë në shtëpi ëmbëlsirat e famshme të Instagramit

Teksa në këto ditë izolimi po qëndroni në shtëpi, është koha ideale për të eksperimentuar në kuzhinë, edhe nëse nuk jeni shquar ndonjëherë për...

Vaji i peshkut, i mrekullueshëm për shëndetin e fëmijëve / Ja vlerat e tij…

Fëmijëria është një nga periudhat më kritike në jetën e njeriut. Pikërisht në këtë kohë, ushqyerja luan një rol thelbësor për shëndetin e njeriut në...

COVID-19/ Këto janë ushqimet më të mira për njerëzit që vuajnë nga veshkat

Të dhënat e Shoqatës së Nefrologjisë për vitin 2018 tregonin se të paktën 14% e popullësisë është e prekur nga sëmundjet e veshkave. Sipas Shoqatës...

4 ndryshime në mëngjesin tuaj që mund të sjellin përmirësime të mëdha në shëndet

Një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme është të përmirësoni mënyrën e të ushqyerit. Një nga vaktet...

“Hudhra, mjalti, qepa”, Mjeku popullor jep recetat e duhura: Ja si ta luftoni koronavirusin nga shtëpia

Specialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja në një lidhje me skype me emisionin “Vila 24” në News 24 dha këshilla të vlefshme se si...

Ndërkohë që qëndroni në shtëpi, mësoni si të gatuani krepat ‘perfekte’

Nëse po mendoni që këto ditë t’i përkushtoheni gatimit, kjo recetë për krepat do t’ju sigurojë krepa shumë të shijshëm dhe të butë. Nga receta...
- Advertisment -

Më të fundit