12 C
Tirana
17:03 26/11/2020
Kreu Kosova

Kosova

Covid-19/ Përkeqësohet situata në Kosovë, regjistrohen 609 raste pozitive dhe 13 viktima në 24 orët e fundit

Kosova vijon të ketë shifra të larta infektimesh me Covid-19, ku në 24 orët e fundit situata është përkeqësuar dhe janë shënuar 609 raste...

Gjykata Speciale njofton se kur do të nisë gjykimi i Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale ka parashikuar se Shtatori i 2021 është afati më i vonshëm për të nisur gjykimi kundër...

Covid-19/ Rritet frikshëm kurba e të infektuarve në Kosovë

Kosova vijon të raportojë shifra të larta të të infektuarve me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 645 raste pozitive nga 1.542...

Akuzat ndaj Bashës për Krushën/ Kryetari i Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta, ai ka dhënë kontribut për Kosovën

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vizituar ditën e sotme kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në zyrën e tij. Bahtiri zgjodhi të...

Covid-19/ Kosova vijon të regjistrojë shifra të larta

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se në 24 orët e fundit 10 persona kanë vdekur nga virusi COVID-19 dhe janë regjistruar ...

BE insiston për Asociacionin: Duhet të merret parasysh ndryshimi i kushtetutës

Bashkimi Evropian vazhdon të insistojë se Kosova mund ta konsiderojë ndryshimin e kushtetutës së saj për t’i bërë vend Asociacionit të komunave me shumicë...

Masat anti Covid/ Policia ka vendosur 652 gjoba në 24 orët e fundit

Në një kohë kur vendi po përballet me një rritje të konsiderueshme të rasteve me Covid-19, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se...

Eksperti i sigurisë: Ndërkombëtarët po heshtin ndaj kërcënimeve të Serbisë, ushtria e Kosovës duhet të armatoset

Eksperti i sigurisë Nuredin Ibishi shprehet se Serbia po shfrytëzon Rusinë për t’u furnizuar me armë, duke arritur buxhetin mbi 1 miliard këtë vit. Ai...

Covid-19/ Rekord i frikshëm viktimash në Kosovë, regjistrohen edhe 711 raste pozitive

Në 24 orët e fundit Kosova ka regjistruar 711 raste pozitive me Covid-19 nga 1633 testime të kryera gjithsej. Po ashtu, janë shënuar edhe 19...

“Kërkesa e Vuçiç është ofendim më shumë se provokim/ Ministria e Jashtme në Kosovë reagon pasi i refuzoi Vuçiç hyrjen në Kosovë

Pasi i refuzoi hyrjen në Kosovë, Presidentit të Seribsë Alkesandar Vuçiç dhe dhe disa zyrtarëve të tjerë serb, Ministria e Punëve të Jashtme në...

Një rrjet i tërë ‘u ngrit në këmbë’ për ta ndihmuar / 24-vjeçarja shqiptare humb betejën me sëmundjen e rëndë

Thirrjet për ndihmë u përhapën në çdo cep të rrjetit, por shifra prej 300 mijë eurosh që nevojitej për kurimin e saj nuk u...

Covid-19/ Njoftohen masat e reja, nga sot nisin kufizimet sipas zonave të rrezikut

Duke qenë se situta e Covid-19 prej ditësh është paraqitur alarmante, Kosova ka vendosur të marrë situatën në dorë. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga...
- Advertisment -

Më të fundit

“Ishte Zot në të gjithë botën”/ Pikëllim në Argjentinë, 1 milionë fansa pritet të vizitojnë arkivolin e yllit të futbollit

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira legjendës së futbollit argjentinas, Diego Armando Maradonës. Mijëra tifozë dhanë nderimet e tyre në pallatin presidencial në Buenos...

(EMRI-FOTO) Kërcënohet me jetë zëvendësministri i Brendshëm, ja dyshimet e para të Policisë

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës deklaroi sot se zëvendësministri, Zafir Berisha është kërcënuar me jetë dhe për këtë çështje ka nisur edhe...

“Nuk kishim asgjë”, Rita Ora feston datëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë

Rita Ora feston sot 30 vjetorin dhe urimet për të kanë qenë të shumta. Por, sigurisht që urimin më të rëndësishëm, e ka marrë...

Ditët e fundit të shtatzënisë, Sara qenka më e frymëzuar se kurrë për të bërë humor

Sara Hoxha, partnerja e Ledri Vulës, është tashmë në ditët e fundit të shtatzënisë së saj. Vogëlushja e çiftit pritet të vijë në jetë...