23 C
Tirana
18:13 24/09/2020
Kreu Kronikë

Kronikë

Roberto Saviano: “Roma sot në duart e mafies shqiptare”

Vrasja e shqiptarit Selavdi Shehaj 38 vjec, tipike mafioze, e cila po hetohet nga Antimafia e Romës, ka risjellë në fokusin e debatit publik...

Punonjësi i çerdhes dhunon fëmijën 2 vjeç, procedohet penalisht

Një 61-vjeçar ka dhunuar një fëmijë 2-vjeçar në një çerdhe private në qytetin e Durrësit. Burime zyrtare nga Drejtoria Vendore e Policisë bënë me dije...

I riu aksidentohet rëndë në Bulqizë, niset me urgjencë me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në aksin rrugor Bulqizë – Peshkopi në vendin e quajtur ura e Okshatinit,...

Elbasan/Humb jetën një person, i bie infarkt teksa pinte kafen e mëngjesit 

Një person ka gjetur vdekjen në një lokal në qytetin e Elbasanit mëngjesin e sotëm. Ngjarja raportohet se ndodhi në lagjen “5 Maji” në këtë...

Bie sërish tërmet/ Ja sa ishte magnituda

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në vendin tonë teksa përgjatë natës dhe mëgjesit të sotëm janë regjistruar 7 lëkundje. Kështu vetëm pak çaste më...

Arrestohet pedagogu në Korçë/Iu merrte para studentëve për provimet(Emri)

Një pedagog i fakultetit të Shkencave Sociale në universitetin “Fan Noli” të Korçës ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se ka përfituar...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin /‘Tmerri’ i kriminelëve të Elbasanit tregon si qëndron e vërteta për makinën e blinduar

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit Edmond Koseni u rikthye dje në qendër të vëmendjes, pasi policia i sekuestroi makinën e blinduar, që ka në...

Ja nofkat e ‘kokave’ të krimit / Artan Hoxha: Shqiptarët kanë filluar të operojnë edhe në Republikën Domenikane!

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka folur në një intervistë për 'Fax News' për grupet kriminale shqiptare që operojnë në botë, ndërsa ka...

(FOTO-EMRI) Ky është boshnjaku që hodhi në erë ‘të paprekshmin e Beogradit’, gabimi fatal dhe tatuazhet fundosën 50 vjeçarin

Zbardhet identiteti i të dyshuarit kryesor për vrasjen e “të paprekshmit të Beogradit”, Strahinja Stojanoviç më 13 shtator në mes të kryeqytetit. Sipas mediave serbe,...

LAJM I FUNDIT / Plagoset me thikë një 60 vjeçar në Durrës, e nisin me urgjencë në spital

Një 60-vjeçar është plagosur pasditen e sotme me thikë. Ngjara e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Sipas Policisë, rreth orës 17:10 ka shkuar...

‘Po u dënua shpëton, e dua jashtë!’ / I vrau të ëmën, nipi kërcënon xhaxhain në sallën e gjyqit, ndërhyn Policia

Gjykata Penale e Tiranës ka zhvilluar sot seancën gjyqësore për çështjen e vrasjes së Lirie Xhepës më 13 shkurt të vitit të shkuar, nga...

Atentati me tritol/Preng Gjini niset me urgjencë drejt Turqisë, qëndroi 8 ditë te “Trauma”

50-vjeçari Preng Gjini, që ra pre e atentatit me lëndë plasëse në Tiranë, është nisur për kurim drejt Turqisë. Gjini është nisur sot me urgjencë...
- Advertisment -

Më të fundit

Turqia tronditet nga tërmetet, Almeda Abazi rrëfen përvojën e frikshme

Almeda Abazi siç e dijmë jeton prej vitesh në Turqi, tashmë me familjen e saj të re, bashkëshortin Tolgahan dhe vogëlushin e tyre Efehan.   View...

Agron Tufa publikon dokumentet: Gramoz Ruçi ka qenë spiun, ja si e kishte pseudonimin…

Studiuesi dhe shkrimtari i njohur, Agron Tufa, akuzoi përmes një dokumenti të publikuar në profilin e tij në Facebook, Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë,...

Dy shokët u zvarritën për t’i shpëtuar plumbave të 71 vjeçarit, njëri prej tyre në gjendje të rëndë për jetën

Dy të rinjtë shokë mes tyre, Ledio Saraçi 22 vjeç dhe Adenouer Konaxhiu, 21 vjeç, që mbetën të plagosur nga plumbat rikoshet të 71-vjeçarit,...

Rriten rastet në Greqi, Mitsotakis paralajmëron mbylljen e vendit

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke rekomanduar qytetarët të respektojnë masat anti-Covid, në mënyrë që të mos...