15 C
Tirana
16:25 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

613 kg kokainë në banane, GJKKO rrëzon kërkesën e shoferit të kamionit për veçim, zbulohet arsyeja

Gjykata Speciale ka rrëzuar kërkesën e Armando Pezakut, shoferit të kamionit të 613 kg kokainë të gjetura në kontenierin me banane që vinte nga...

VIDEO+EMRI / Po tentonte të vidhte motorrin për t’u arratisur, arrestohet në mes të natës ‘i tmerrshmi’ i Tiranës

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar në Tiranë një kriminel të shumëkërkuar, i dënuar më parë për disa vepra penale. Mësohet se në...

Shisnin kokainë në lagjet e pasura italiane, arrestohen 3 shqiptarë, njëri prej tyre koka e bandës (EMRAT)

Tre shqiptarë janë vënë në pranga në Itali, pasi ishin pjesë e një bande të trafikut të drogës që furnizonte me kokainë një lagje...

Zjarr në një banesë në Elbasan, i sëmuri mendor i vë flakën apartamentit të tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një person me probleme të shëndetit mendor i ka vënë flakën apartamentit të tij. Ngjarja ka...

Vdekja e 63-vjeçarit që ra nga pallati në ndërtim, arrestohen 2 inxhinierët në Tiranë

Ditën e djeshme rreth orës 12:30, 63 vjeçari Mhill Përpepaj që po punonte në ndërtimin e një pallati te "Fusha e Aviacionit" në Tiranë...

Pas dasmës, vrau prindërit dhe motrën 13-vjeçare, dënohet me burg përjetë 30-vjeçarja nga Dibra e Madhe

Gjykata Themelore e Gostivarit në Maqedoninë e Veriut, ka dënuar me burgim të përjetshëm 30-vjeçaren shqiptare, Blerta Pocesta, e cila është shpallur fajtore për...

Lihet në burg bashkëpunëtori i atentatorëve të prokurorit Arjan Ndoja

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjol Halilaj, 29 vjeç, nga Skrapari. Ai akuzohet për...

Bie nga pallati në ndërtim, humb jetën punëtori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme ku një person ka rënë nga pallati, duke humbur jetën. Bëhet fjalë për 63 vjeçar me...

Bie aksidentalisht nga kati i shtatë i pallatit ku jetonte, humb jetën 47-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Durrës, ku një 47-vjeçar ka rënë aksidentalisht nga kati 7-të i banesës ku jetonte...

Grabitje në Fier, tre persona hyjnë në dyqan dhe marrin paratë

Grabitet një dyqan lulesh në lagjen “Kastriot” pranë gjimnazit “Janaq Kilica”. Mësohet se tre person kanë shkuar në një dyqan lulesh ku me anë të...

Trafikonin lëndë narkotike, policia vendos në pranga 2 persona, procedon 2 të tjerë

Policia ka vendosur në pranga 2 persona të cilët shpërndanin lëndë narkotike dhe ka proceduar 2 të tjerë që e blinin atë. Në operacionin e...

Shpërthen bombula e gazit, e moshuara në gjendje të rëndë

Në qytetin e Lezhës ka shpërthyer një bombol gazi, e për pasojë ka marrë flakë edhe banesa. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Balldren të...
- Advertisment -

Më të fundit