17 C
Tirana
16:11 26/11/2020
Kreu Paracetamoli

Paracetamoli

PSE NUK E ZGJIDH NATO “DETIN” TONË?

Edhe pse i shohim shpesh vëngër, si njerëz që e kanë kryer “misionin” në këtë shoqëri, nuk është keq që ndonjëherë, njerëzit e moshës...

Të jetë katandisur kështu edhe Shabani ynë?!

Fanatikët e filmave të vjetër shqiptarë, ata që rrinë e i shohin për herë të 109-të, vetëm për të fiksuar ndonjë batutë që e...

Ku ta pi atë të shkretë kafe?!

KAFE ME “IDIOTË…- SI” Kur ulesh në fund të javës dhe mbledh “kallaballëkun”, para një kafeje, duke qenë krejt vetëm, nuk ka sesi të mos...

Listat e hapura…nga mesi e lart

Shqiptari i mirë të cilit kanë filluar “t’ia luajnë” rëndshëm këta të politikës këto kohë, prapë nuk u kapërdi siç duhej, pas votimit të...

Listat që po na lenë “gojëhapur”

Mos më thoni që nuk e keni vënë re sesi kohët e fundit, janë shtuar njerëzit që flasin me vete. Nuk e kam fjalën...

Pakti i fëmijëve për të mos bërë si prindërit….

Prindërit ia arritën qëllimit: transmetuan intensivisht virus tek njëri-tjetri, ndërsa shikonin fëmijët e tyre të maskuar e distancuar, që plotësonin formularin e përgjegjësisë, për...

Prapë e KUQE e ZEZË mi gru?

Bashkëshortet e atyre që e kanë patur me qejf të provojnë fatin tek kuqe e zeza, pokeri teksan, apo tek Tre Shtatat e kuqe,...

Rama nuk mundet duke i sharë brekushet

Shumëkush nga ata që e ndjekin Ramën nga afër, është habitur deri në lemeri, për aktivitetet e tij të nisura papritur në çdo orë...

“Premtimet bëhen për t’u shkelur”

Të gjithë ne, seç patëm një si zbrazëtirë interesi, kur si me sustë, i gjithë debati parimor politik i fund-korrikut, u bë "mute". Deklaratat, kundërshtitë,...

Orët e një operacioni të kotë për të neutralizuar një media

Redaktori i lajmeve nxitoi si përditë të çonte skaletën e lajmeve në studio, bashkë me kokat e lajmeve, siç quhen në zhargonin gazetaresk. Vrapoi...

Kur SPAK e nis punën me arrestime të vdekurish…

Nuk tingëlloi si qamet i madh, fakti që në "Dosjen 339" dhe urdhër-arrestet e prera prej SPAK, dy prej të akuzuarve, rezultojnë të kenë...

Nga komisioni ‘Meta’ fituan…deputetët

Nëse Komisioni i Venecias nuk do të përjetonte pandeminë, Ilir Meta do të kishte aq pak shanse që t'ia hidhte pa lagur, saqë nuk...
- Advertisment -

Më të fundit

Covid-19/ Kryeministri Castex: Pandemia po dobësohet më shumë në Francë se në vendet e tjera evropiane

Kryeministri francez Jean Castex ka deklaruar këtë të enjte se Franca ka bërë një punë të mirë në luftën ndaj valës së dytë të...

Sulmi terrorist në Vjenë/ Austria përforcon mbrojtjen në kisha

Ministri i Brendshëm i Austrisë ka deklaruar këtë të enjte se do të forcojë sigurinë në kisha, që një sulm terrorist i përsëritur të...

(VIDEO) Ja si do zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, klasat që përjashtohen

Një ditë më parë Ministrja e Shëndëtësisë Ogerta Manastirliu, njoftoi se mësimi në shkolla duke nisur nga data 1 dhjetor do zhvillohet i alternuar...

Covid-19 mbërrin në Pallatin Mbretëror të Suedisë, rezultojnë pozitivë Princi Carl Philip dhe Princesha Sofia

Princi i Suedisë Carl Philip dhe gruaja e tij, Princesha Sofia, kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 dhe për pasojë janë vetëizoluar. Lajmin e ka bërë...