8 C
Tirana
03:59 24/01/2021
Kreu Politikë

Politikë

Hapen letrat/Kallëzimi në Prokurori për vjedhje të pronës dhe mashtrim nga Grida Duma dhe ortaku i saj biznesmen

Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi sot se do të padisë në gjykatë Grida Dumën për shpifje. Ai tha se së pari ish-deputetja e PD-së do...

Kryemadhi takim me banorët: Buxheti i shtetit shkon tek 5 oligarkë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë takimit më banorët e njësisë 5 në kryeqytet ka theksuar se i gjithë buxheti i...

Ndrangheta në Shqipëri/Ish-zyrtari i policisë italiane flet me ‘Princin’ e klanit: Më ka telefonuar Ilir Kulla, këshilltari i Ilir Metës

Ish-zyrtari i Guardia Di Finanzia-s Ercole D’Alessandro në një bisedë me ‘Princin’ e Ndranghetas, Antonio Gallo, ka përmendur edhe Ilir Kullën, i cili është...

A do bësh koalicion me Ramën pas zgjedhjeve? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur njërës nga pyetjet që është ngritur shpesh në opinionin publik, nëse ekziston mundësia që Partia Demokratike dhe PS...

Përgjimet e Antimafias italiane/Gazment Bardhi: Provuan sërish pushtetin e kalbur, tani të flasë drejtësia

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratik Gazment Bardhi ka reaguar sërish mbi përgjimet e antimafies italiane. Sipas tij, këto përgjime, provuan edhe njëherë pushtetin e...

Përgjimet e “Ndraghetas”, Veliaj: Çdo ndërtues në Tiranë ka një emër, Duma t’i provojë në gjykatë akuzat

Kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka reaguar pas akuzave se mafia italiane ka investuar në fushën e ndërtimit në Shqipëri. Çdo ndërtues ka një...

(VIDEO) Përgjimet e “Ndragheta-s”/ Veliaj: Do më bëjnë edhe shok me Eskobarin, Saliu 77-vjeç thotë jam ndryshimi

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, gjatë një takimi elektoral në Sinaballaj në Rrogozhinë, ka folur edhe për përgjimet e “Ndraghetas” në Itali. Pas akuzave të...

“Pastrimi i parave është fenomen i njohur”/ Presidenti Meta reagon për përgjimet ndaj Ndranghetas: Të hetohet nga institucionet shqiptare

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për herë të parë lidhur me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e një nga grupeve më të njohur...

(VIDEO) Përgjimet e antimafias italiane, Grida Duma: SPAK duhet të hetojë, Tirana po përdoret si lavatriçe për paratë e pista

Lidhur me përgjimet e antimafias italiane sipas së cilës, përgjimet konfirmojnë se në Tiranë me lejet e ndërtimit, me koncesionet dhe me tenderat publikë...

Petrit Vasili: ‘Ndragheta’ këmbëkryq në Tiranë, SPAK ka mbyllur gojën!

Pas skandalit të publikimit të një serie përgjimesh të Anti-Mafias italiane, ku pretendohet për investime në Shqipëri në fushën e ndërtimit dhe shëndetësisë, LSI...

Ndrangheta në Shqipëri/Gazment Bardhi: Njerëzit më të afërt të Edi Ramës, Saimir Tahiri dhe Erion Veliaj dalin në përgjimet e antimafias italiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas daljes në dritë të përgjimeve të antimafias italiane, për Ndranghetën në Shqipëri. Përmes një...

Rreziku i politizimit/KQZ: Deputetët të rrinë larg administratës deri më 25 prill

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kërkon që deputetët të qëndrojnë larg administratës në mënyrë që të shmanget politizimi i saj duke qenë se vendi ndodhet...
- Advertisment -

Më të fundit

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...