8 C
Tirana
03:50 24/01/2021
Kreu Politikë

Politikë

Porti i Vlorës me koncesion/Reagon PD: Zhvendosja e Portit Detar, aferë korruptive e Rilindjes

Megjithëse prej 25 dhjetorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të ndalojë ministritë për të dhënë koncesione të reja, në fillim të janarit Ministria e...

COVID-19/Nga 24 janari, testim i detyruar për të gjithë personat që hyjnë në Gjermani

Ambasada gjermane në Tiranë ka bërë të ditur se nga data 24 janar 2021, të gjithë ata persona që duan të hyjnë në Gjermani,...

Yuri Kim dhe Luigi Soreca takojnë kreun e KED-së: Koha që të arrihet edhe kuorumi për vendet vakante në GjK

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim dhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca kanë takuar kreun e Këshillit të Emërimeve në...

Ilir Meta: Po largohen bizneset e huaja, iu vilen taksat vetëm atyre që s’janë të lidhur me qeverinë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka theksuar se bizneset e huaja po largohen nga Shqipëria duke rënduar ndjeshëm ekonominë e vendit. Ndërsa thekson se...

Dëbimi i diplomatit nga Tirana/ Ambasada e Rusisë: Jemi të befasuar, akuzat të sajuara e të pabazuara

Pas Ministrisë së Jashtme ruse, lidhur me vendimin për shpalljen ‘person non grata’ të diplomatit rus, ka ardhur edhe reagimi i Ambasadës Ruse në...

(VIDEO) “Mora lek borxh për ti blerë librat”/ Basha: Kostoja e jetesës vetëm është rritur, Rama duhet të largohet

Kryetari i PD Lulzim Basha, në rrjetin social FB ka postuar një video, ku një kryefamiljar me lot në sy tregon vështirësitë e jetesës...

Azili ekonomik, Meta: Shqipëria e para në Europë, jemi më keq se Siria, Iraku dhe Afganistani

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një raport të bazuar në të dhënat e eurostat ku Shqipëria renditet e para ën Europë sa i përket...

Berisha parashikon fatin e Ramës: Do nxirret me polici nga zyra, 30 vite burg për çdo dosje penale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një parashikim se çfarë do të ndodhë sipas tij me kryeministrin Rama pas zgjedhjeve të 25 Prillit. Sipas tij, pas...

Rihapja e dosjes së 21 Janarit/ Bledi Çuçi zbulon “provat” e reja: Kemi shpresë te…

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u shpreh se është kërkuar riekspertim për 21 janarin pasi beson se zhvillimi i teknologjisë do të zbulojë nga...

VIDEO-Edhe kjo nuk ishte parë/Këngë polifonike për presidentin turk: Erdogan nuk bën më nëna

Grupi polifonik i Mallakastrës “Gjergj Aranitasi”, i ka dedikuar një këngë presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, si mirënjohje ndaj ndihmës që Turqia po i...

Berisha: Ja çfarë kërkova pas 21 janarit, por nuk pranoi Edi Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka theksuar mbrëmjen e sotme se nëse do të bëjmë një kthim pas në ngjarjet e 21 janarit, theksoi se ai...

21 janari/ Berisha s’ndryshon mendje as pas 10 vitesh: Video-skandali i Ilir Metës ishte montazh, Rama donte pushtet me dhunë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të mbajë të njëjtin qëndrim edhe pas 10 vitesh duke theksuar se video-skandali i Ilir Metës me Dritan Priftin ishte...
- Advertisment -

Më të fundit

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...