8 C
Tirana
04:16 24/01/2021
Kreu Politikë

Politikë

COVID 19/ Luan Rama dedikim mjekëve: Engjëj të botës, që jetën kanë mbështjellë me dritën e syrit…

Një dedikim i ndjerë në këtë situatë të vështirë që po kalojmë në përballje me koronavirusin, i bëhet mjekëve që po luftojnë në front...

Basha: KE të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar Këshillit Europianë që të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë. Duke publikuar statusin e Partisë...

Ruçi thirrje shqiptarëve: COVID-19, armik i rrezikshëm! Zbatoni masat, të shpëtojmë prej tij

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, iu drejtohet qytetarëve shqiptarë me një mesazh, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Duke e cilësuar COVID-19 një armik...

Ushqimet dhe ilaçet mund t’i porosisësh online pa dalë nga shtëpia / Ahmetaj u bën një thirrje sipërmarrësve

Për të shmangur daljet nga shtëpia për shkak të grumbullimit të njerëzve dhe pritjeve të gjata në supermarkete, mund të porosisësh online produkte, ushqimore...

Çelja e negociatave/ Të enjten vendimi final, Balla publikon letrën e 73 eurodeputetëve dërguar Këshillit Europian

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla pak më parë ka publikuar letrën e 73 eurodeputetëve e cila i është dërguar Këshillit Europian. Këta...

Pas thirrjes për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore, Rama i kthen përgjigje Bashës: Ne e dimë punën tonë

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje kreut të opozitës Lulzim Basha i cili sot bëri thirrje që qeveria të shpallë gjendjen e fatkeqësisë...

Situata do shkojë duke e rënduar/ Rama: Të shmangim katastrofën, mund të bëjmë tjetër shtrëngim masash

Kryeministri Edi Rama tha sot se nuk ka asnjë surprizë e sekret me shifrat e të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, por që situata...

Covid-19/ Rama apel qytetatarëve: Nuk e ndalim dot vdekjen të na marrë njerëz, por të shmangim kërdinë

Pas shtimit të rasteve me koronavirus në vendin tonë, me katër viktima deri më tani, kryeministri Rama ka dalë me një apel të fortë. Ai...

Draft opinionet për “Anti- Shpifjen” dhe emërimet në Kushtetuese, Komisioni i Venecias i shtyn për në qershor

Situata e koronavirusit ka bërë që Komisioni i Venecias të shtyjë me dy muaj draft opinionet për dy kërkesa të ardhura nga Shqipëria, atë...

COVID-19/Vokshi: Qeveria të zbulojë sa teste janë bërë, duhet transparencë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar pas shtimit të viktimave nga koronavisuri në vend. Vokshi ka cituar kreu e OBSH-së, i cili pak...

Draft-vendimi: BE do nisë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

“Bashkimi Europian do të nisë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, kështu raporton agjencia e lajmeve Reuters në bazë të një...

Zëdhënësja e PD akuza Veliajt: Asnjë qindarkë për dezinfektimin e Tiranës, u jep 5.8 mln euro oligarkëve

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, se nuk ka dhënë asnjë qindarkë për dezinfektimin e kryeqytetit, ndërkohë që sipas...
- Advertisment -

Më të fundit

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...