8 C
Tirana
03:16 24/01/2021
Kreu Politikë

Politikë

‘Burgoset’ Bledi Çuçi: Drekën e ha në zyrë, për darkë nuk…

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka folur për jetën private dhe kufizimet që i kanë sjellë postet ndër vite, veçanërisht tani kur mban edhe...

Rruga Vlorë-Orikum/Ilir Meta thërret Avokaten e Popullit: Të respektohen ligjet dhe e drejta e banorëve për pronat

Presidenti i vendit Ilir Meta ka thirrur në një takim Avokaten e Popullit, Erinda Ballanca. Meta i ka bërë të ditur Ballancës, peticionin dhe shqetësimet...

Yuri Kim dhe Soreca takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese: Veproni me pavarësi në dhënien e drejtësisë

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim dhe ambasadori i BE Luigi Soreca u takuan sot me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një postimi në rrjetet...

Nuk respektoi rregullat anti-covid/Qeveria shpall ‘non grata’ diplomatin rus: Të largohet brenda 72 orësh nga Shqipëria

Qeveria shqiptare ka shpallur person non-grata një diplomat rus. Atij i është kërkuar largimi nga vendi për 72 orë pasi nuk ka respektuar masat...

Basha nxjerr videon me qytetarët e revoltuar: Bashkë do të sjellim ndryshimin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një video të qytetarëve të ndryshëm të cilët shprehen të revoltuar se po pësojnë një gjendje të rënduar ekonomike...

Vasili: Rama më parë bën kryetar ata që qëlloi në 21 janar se të shpallë dëshmorë viktimat?! Çfarë pështirosje!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për të shpallur dëshmorë viktimat e 21 janarit. Sipas...

“Buzëqeshni të gjithë”/ Zbulohet udhëzimi i Bashës për fushatën: Shkoni derë më derë, thuajini që jam kryeministri i ardhshëm

Zbulohet udhëzimi që kreu i PD u ka dërguar drejtuesve në qytete të shumta të vendit, ku trokitja në çdo derë, dëgjimi i halleve...

PR-PD drejt “divorcit”?/ Mediu prezanton kandidatët për deputet edhe në Fier

Partia Republikanë një nga aleatët më të rëndësishëm të PD, ka vijuar me prezantimin e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit. Nëse nuk...

Koalicionet me partitë e djathta, Berisha: Ja pse Basha duhet të ftojë Topallin dhe Patozin

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i PD, Sali Berisha është i mendimit se të gjitha partitë e djathta duhet të bashkohen në koalicion në zgjedhjet elektorale...

Basha uron Joe Biden: Mezi pres të punoj me ju për të forcuar më tej aleancën SHBA-Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar presidentin e zgjedhur Joe Biden, pas betimit të tij si Presidenti i 46-të i SHBA-së si...

Biden betohet si president/ Olta Xhaçka: Sytë e botës janë drejt teje

Betimi i Joe Biden si Presidenti i 46-të i SHBA-ve është shoqëruar edhe me urimet nga zyrtarët e shtetit shqiptar. Pas presidentit Ilir Meta, ka...

Ilir Meta uron Joe Biden: Do vazhdojmë partneritetin strategjik me SHBA-të për stabilitetin e rajonit tonë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar zgjedhjen e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, i cili u betua...
- Advertisment -

Më të fundit

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...