16 C
Tirana
11:15 30/10/2020
Kreu Rajoni

Rajoni

Covid-19/ Rritje shqetësuese e rasteve në Greqi

Trendi shqetësues në rritje i rasteve me Covid-19 në Greqi vazhdoi edhe të mërkurën, pasi Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik grek (EODY) njoftoi 1,547...

Ngjarje e rëndë/ Mbyti me shami 79-vjeçaren dhe copëtoi bashkëshortin e saj, në kërkim shqiptari

Një shqiptar akuzohet nga autoritetet greke për vrasje të dyfishtë në Chania, në ishullin e Kretës në Greqi. Sipas mediave lokale, Protothema, autoritetet janë në...

Koronavirusi/ Greqia shënon rekord të infektuarish, 10 persona humbin jetën

Greqia ka shënuar 790 raste të reja me koronavirus. Ky është një rekord i ri në shtetin fqinj, ku 10 persona kanë humbur betejën me...

FOTO/Ç’po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ankaraja lëshon anijet, Athina mobilizon ushtrinë nga deti dhe ajri

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë duket se janë në kulmin e tyre. E përditshmja greke  “Protothema”, shkruan se Forcat e Armatosura janë në gjendje...

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë/ Anija turke do të zgjasë kërkimet në Mesdheun lindor

Turqia deklaroi se anija e saj Oruc Reis do të vazhdojë kërkimet në Mesdheun lindor deri më 4 nëntor, një hap që mund të rrisë...

Arratiset Kritos Papas/ Athina vihet pas “Hitlerit grek”, kërkime në Shqipëri dhe në…

Ish-nënkryetari i ‘Agimit të Artë’ Kritos Papas është arratisur nga Greqia, ndërkohë që kërkimet janë shtrirë në Shqipëri dhe Itali. Kristos Papas, i njohur ndryshe...

Ambasadori gjerman masakron Ivica Daçiç në OKB: Serbët kanë vrarë dhe masakruar shqiptarët

Takimi i Këshillit të Sigurimit për Kosovën ka filluar të mërkurën, më 21 tetor, me gjysmë ore vonesë, sepse Rusia kërkonte largimin e ministres...

Tërmeti i fortë godet Greqinë, ku ishte epiqendra

Greqia nuk gjen qetësi teksa një tjetër tërmet i fortë është shënuar në orët e para të mëngjesit me një magnitudë 5.2 të shkallës...

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Greqi

Gjithë Evropa duket se është përfshirë nga ajo që konsiderohet si vala e dytë e pandemisë së Covid-19. Të gjitha vendet kanë regjistruar rritje të...

Maqedonia e Veriut rikthen masat shtrënguese / Punë nga shtëpia, mësim online dhe shtyrje e të gjitha eventeve të parashikuara

Të gjitha objektet hotelerike do të punojnë deri në orën 23:00, administrata shtetërore duhet ta organizojë punën nga shtëpia ose në turne, ndërsa kapaciteti...

Provokon keq Turqia, vendos flotën shumë pranë kufirit me Greqinë, në gatishmëri të plotë pala greke

Duket sikur tensionet mes Greqisë dhe Turqisë po rriten dita-ditës. Pas rikthimit të anijes turke në Kastelorizos për të vijuar kërkimet për naftë dhe...

Covid-19/ Rritet numri i të vdekurve në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka raportuar rritje të numrit të të vdekurve nga Covid-19. Në 24 orët e fundit 12 persona kanë humbur betejën kundër koronavirusit....
- Advertisment -

Më të fundit

Uragani Zeta godet SHBA, gjashtë të vdekur dhe shtëpi të shkatërruara

Stuhia Tropikale Zeta la gjashtë njerëz të vdekur dhe gjurmë shkatërrimi në prag të saj ndërsa solli erëra të forta dhe reshje shiu të...

“Oferta fituese për demokratët”/ Rama nxjerr videon: Jepja Lulit e merr Monikën megjithë Ilirin!

Përplasjet mes aktorëve kryesorë politikë në vend, bëhen gjithmonë e më të ashpra, po ashtu edhe talljet apo gjuha ofenduese. Këtë të premte Kryeministri Edi...

“Ishte e frikshme”, Khloe Kardashian flet pas infektimit me Covid-19

Khloe Kardashian u infektua me Covid-19 rreth 3 muaj më parë, por lajmi është bërë i ditur vetëm ditët e fundit, pas trasmetimit të...

Kreu i Kishës Ortodokse serbe në Malin e Zi vdiq nga Covid-19, gazetari: Shkoi në ferr nxitësi i urrejtjes ndaj shqiptarëve

Pak më parë, mediat e rajonit njoftuan se kreu i Kishës Ortodokse serbe në Malin e Zi, metropoliti Amfilohije, ndërroi jetë pasi ishte infektuar...