17 C
Tirana
16:42 26/11/2020
Kreu Shëndeti

Shëndeti

Si të fitojmë imunitet ndaj Covid-19? Këto janë ushtrimet e mushkërive që na ndihmojnë t’i bëjmë ballë Koronavirusit

Megjithëse Covid-19 është një virus që po bashkëjeton me ne, qytetarët do e fitojnë gradualisht imunitetin ndaj këtij virusi tashmë i kthyer në pandemi...

Mesa duket Blendi Klosi paska pasur të drejtë! Publikohet studimi që vërteton ‘teorinë’ e tij të përhapjes së Koronavirusit

Mesa duket ministri Blendi Klosi paska pasur të drejtë kur deklaronte pak kohë më parë se valët e muzikës e përhapin koronavirusin, ndaj muzika është...

Studimi/ Çfarë ndodh me familjarët e një të sëmuri me COVID-19

Njerëzit që janë prekur nga koronavirusi, do të infektojnë rreth gjysmën e anëtarëve të familjes së tyre, me të rriturit që kanë pak më...

Studimi i fundit: Ekspozimi afatgjatë ndaj ajrit të ndotur rrit shkallën e vdekshmërisë nga Covid-19

Një studim i fundit, që tregon lidhjen mes ajrit të ndotur dhe Covid-19, thotë se një rritje e vogël e ekspozimit afatgjatë të njerëzve...

Ekspertët japin alarmin: Intubimi i vret pacientët me Covid-19 sepse…

Gjatë muajit maj, ekspertët dhe mjekët italianë hodhën dyshime se përdorimi i tepërt i oksigjenit mund të jetë shkak i një pjese të fataliteteve...

FOTO/ E pabesueshme! Ja çfarë ndodh me lëkurën tuaj kur përballeni me Covidin e gjatë

Një zbulim i ri i ekspertëve të shëndetësisë i ka habitur të gjithë. Ata pohojnë se njerëzit që vuajnë nga Covid-i i gjatë, përballen...

Zbuloni se në çfarë ore duhet të flini për të shmangur lodhjen ditën e nesërme

A e dini se cila orë e natës është idelja e gjumit për tu ndier i çlodhur në mëngjes? Kompania Hillary  ka krijuar  një kalkulator...

Mahnitëse! Krijohet aneurizma e parë jashtë trupit të njeriut

Gjaku dhe qelizat e trurit të njeriut janë përdorur për të krijuar një 'aneurizëm të trurit të gjallë' për një eksperiment shkencor. Koncepti mund të...

Paralajmërojnë mjekët: Mos hani këto produkte nëse jeni shtatzënë ose të moshuar sepse…

Gratë shtatzëna dhe të moshuarit paralajmërohen të mos hanë mish të gatuar më parë dhe që ngrohet sërish. Ky paralajmërim vjen pas një shpërthimi të...

Deri në sa kohë pas infektimit mund të jeni IMUN ndaj Covid-19? Del STUDIMI që i jep fund të gjitha dilemave…

Në studim i ri, i bërë në shkallë të gjerë në Britaninë e Madhe tregon se pas infektimit me COVID-19, imuniteti bie shumë më...

Eksperti i njohur amerikan jep lajmin e mirë: Ja kur do të jetë gati vaksina e koronavirusit

Anthony Fauci, eksperti i sëmundjeve infektive amerikane ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë. Ai është shprehur se një vaksinë kundër COVID-19 mund...

“Mund të mbroheni nga Covid-19 nëse keni kaluar…”/ Zbuloni çfarë thotë studimi më i ri

Sipas një studimi të ri, nëse një person ka kaluar një të ftohur, ai mund të jetë më rezistent nëse goditet nga Covid-19. Pacientët me...
- Advertisment -

Më të fundit

Ditët e fundit të shtatzënisë, Sara qenka më e frymëzuar se kurrë për të bërë humor

Sara Hoxha, partnerja e Ledri Vulës, është tashmë në ditët e fundit të shtatzënisë së saj. Vogëlushja e çiftit pritet të vijë në jetë...

“Edhe topi do të qajë për të zotin”/ Trajneri i Atletico Madrid kujton Maradonën, mikun e tij të paharruar

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka udhëhequr nga Spanja homazhet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona. Simeone, i cili...

“Ka ndikuar shumë në shëndetin tim mendor”, Arbenita flet hapur për problemet nga fiziku

Arbenita është një modele mjaft e njohur tashmë, kjo edhe për shkak të lidhjes së saj me reperin Fero. Teksa të gjithë ndjekësve të...

Koronavirusi u merr jetën 10 qytetarëve në Shqipëri / Sërish numër i lartë të infektuarish në 24 orët e fundit

10 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri nga koronavirusi. Sot janë kryer 2.174 testime, prej të cilave 397 janë testime janë...