8 C
Tirana
02:51 24/01/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Sarandë/ 60-vjeçari ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur, policia e lë të lirë

Një 60-vjeçar është proceduar penalisht në Sarandë pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të  mitur. Sipas policisë, shtetasi i identifikuar me inicialet  B.O, ka...

23-vjeçari vetëmbytet në liqenin e Ulzës, familjarët: Vuante nga…

Një i ri i ka dhënë fund jetë së tij një natë më parë në liqenin e Ulzës. 23-vjeçari i identifikuar me inicialet A.C,  dyshohet...

SPAK merr në pyetje Olta Xhaçkën, dyshimet e prokurorisë për dy tendera

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është duke kryer verifikime për rolin e ish-ministres së Mbrojtjes, zonjës Olta Xhaçka në lidhje...

(EMRAT) Arrestohen 2 zyrtarë Bashkisë së Kamzës, lejonin ndërtimet pa leje kundrejt parave

Janë arrestuar këtë të shtunë 2 zyrtarë të Bashkisë Kamëz. Dritan Nikolli dhe Ermal Baci kanë qënë nën vëzhgim për periudhë 6-mujore. Ata akuzohen se u...

E FUNDIT/ Shpërthen me eksploziv makina në Tiranë, dalin detajet e para

Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, duke alarmuar banorët e zonës së Qesarakës. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, ngjarja ndodhi rreth...

Kavajë/ Tentojnë të vjedhin shtëpinë, rrahin pronarin me sende të forta

Dy persona të maskuar kanë tentuar që të vjedhin me dhunë një banesë në fshatin Zik-Xhafaj të Kavajës. Sipas policisë, autorët kanë dhunuar pronarin e...

Pukë/Bie nga ura teksa lëvizte me motor, humb jetën 50 vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në fshatin Dedaj të Pukës mbrëmjen e sotme. Një 50-vjeçar, i cili lëvizte me motoçikletë ka humbur kontrollin...

Shqiptari përdhunon 15-vjeçaren greke me aftësi të kufizuara/Rrëfehet vajza: Më tha hiq trikon se bën nxehtë dhe…

Detaje të reja kanë dalë nga krimi monstruoz ku një shqiptar përdhunoi në shtëpinë e tij një vajzë 15 vjeçare me aftësi të kufizuara...

Gjykata e Lartë kalon për gjykim çështjen ndaj ish-ministrit Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela. Ky vendim...

Spanjë/Dy shqiptarë plagosen me thikë nga patriotët e tyre, ja si nisi sherri për ‘klientët’ që çonin drejt Anglisë

Policia franceze ka arrestuar dy shqiptarë  të moshave 27 dhe 29 vjeç pas një sulmi të kryer me thikë ndaj dy bashkëkombësve të tyre. Sipas...

Mafia italiane në Tiranë?! Zbardhen përgjimet, flitet për pallate dhe tendera në shëndetësi. Del edhe emri i Erion Veliajt

Antimafia e Katanzaros në Itali ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz në Itali ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë...

5 vjet nëpër gjyqe me Hipotekën/83-vjeçari i dha fund jetës pasi shteti do t’i marrë një pjesë të tokave, ja mesazhi i fundit për...

Banori i fshatit Verkez, pjesë e njësisë administrative Zall Herr, u padit së bashku me anëtarët e tij dhe pas shumë vitesh gjyqësore dhe...
- Advertisment -

Më të fundit

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...