15 C
Tirana
16:02 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Ndërhyri në sherr për të mbrojtur të vëllain, ky është i riu që u vra me thikë në Vlorë

Detaje të reja kanë dalë ngjarja e rëndë që ndodhi në Vlorë, ku një i ri mbeti i vrarë si pasojë e goditjes me...

Tragjike në Vlorë/ I riu goditet me thikë në zemër, vdes në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premteje, teksa një i ri ka humbur jetën si pasojë e goditjes me thikë. Sherri...

EKSKLUZIVE/ Si u tentua lirimi i Arben Grorit nga burgu! Drejtori i Burgjeve “mësues gjuhe” për Gjykatat

Drejtësia shqiptare vazhdon të prodhojë çudira, e një e tillë është edhe një vendim i gjyqtarit së Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, Taulant Tafa. Është...

‘Jam terrori i mëngjesit’ / Plani për vjedhjen e kokainës zbuloi ‘skifterat’, mes tyre edhe gardistin

Një plan për vjedhjen e një sasie kokainë dhe orëve të floririt në banesën e shtetasit E. Mosko në Tiranë ka zbuluar një grup...

Drogë dhe armë të ftohta me vete, në pranga 30-vjeçari nga Pogradeci

Policia e Pogradecit ka arrestuar ditën e sotme 30-vjeçar pasi ju gjetën me vete 4 doza kanabisi. Gjatë kontrollit trupor të ushtruar nga policia, që...

Aksident në Durrës/ Makina përplas rëndë çiklistin, në pranga shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në zonën e Nishtullës në qytetin e Durrësit, ku një automjet ka përplasur një kalimtar me biçikletë. Si pasojë,...

OFL vijon aksionin/ I dërgon formularin 4 të dënuarve në Tiranë

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularët për deklarimin e pasurisë 4 personave në Tiranë. Formulari u është dërguar 4 të dënuarve për...

Vrasja makabre për një karikues telefoni, Gjykata e Apelit jep vendimin e rëndë për 4 autorët

Gjykata e Apelit jep vendimin për vrasjen e 23-vjeçarit, Marvi Mihali, i cili u godit me thikë në korrikun e vitit 2017 dhe ndërroi...

Sekuestrohen 865 gramë kanabis gati për shitje, në pranga 41-vjeçari në Lushnje

Policia e Fierit ka arrestuar një person, i cili akuzohet për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe ka proceduar penalisht një person tjetër,...

Vrasja e Hekuran Billës, policia identifikon një të dyshuar! Ja roli i tij

Një person është identifikuar nga Policia e Tiranës, si bashkëpunëtor në vrasjen e Hekuran Billës, pak ditë më parë në Tiranë. Descript.al mëson se identifikimi...

Gjirokastër/ Vritet me sende të forta 60-vjeçari, identifikohet viktima dhe autori

Një person ka mbetur i vrarë mbrëmjen e sotme në Gjirokastër. Ngjarja ndodhi në fshatin Labovë. Mësohet se viktimë është Adrea Xhavarra, ndërsa si autor...

Raporti për KED-në/Avokati i Popullit: Probleme gjatë mbledhjeve dhe gjatë hedhjes së shortit

Avokati i Populli ka publikuar raportin për “Monitorimin e Veprimtarisë së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi” përgjatë vitit 2019. Sipas Avokatit të Popullit, veprimtaria e...
- Advertisment -

Më të fundit