22 C
Tirana
17:07 28/02/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Arrestohet miku i Emiljano Shullazit, ja për çfarë akuzohet

Policia e Tiranës ka arrestua një 33-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim. Abc News raporton se i arrestuari është Klajdi Gjeçi, 33 vjeç,...

Kush janë tre të ‘fortët’ e Tiranës, që OFL u është vënë pas?

Operacioni Forca e Ligjit godet në Tiranë. Mëngjesin e sotëm ajo i ka dërguar formularin tre personave të dënuar për vepra të ndryshme penale...

Sherr në burg, të burgosurit rrahin edhe gardianët (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Burgun e Vlorës, ku tre të burgosur pasi rrahën një tjetër person që vuante dënimin, kanë rrahur...

Rrahu si kafshë fëmijën 3 vjeç të bashkëjetueses/Ja çfarë vendos gjykata për 35-vjeçarin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në burg Alfred Kazanxhi 35-vjeç, personi i cili dyshohet se ka dhunuar kafshërisht fëmijën 3 vjeç të...

Aksident në Gramsh, një i vdekur dhe tre të plagosur

Një aksident tragjik është regjistruar ditën e sotme në fshatin Poroçan në Gramsh. Mësohet se drejtuesi i mjetit tip furgon, ka humbur kontrollin dhe ka...

E rëndë në Korçë / Arrestohet babai ‘monstër’, ngacmoi seksualisht të bijën 18-vjeçare

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Maliqi i Korçës, ku një baba ka ngacmuar seksualisht të bijën 18-vjeçare. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin...

Masakroi 77-vjeçarin në Poliçan, Gjykata merr vendimin për Hamza Çelën, avokati: Është skizofren!

Gjykata ka vendosur ‘burg pa afat’ ndaj 37-vjeçarit Hamza Çela, i cili pasditen e së hënës masakroi për vdekje me thikë bashkëfshatarin dhe të...

“Pas sulmit ndaj makinës më dërguan SMS”, flet drejtori i Aeroportit të Rinasit: Ka qenë mesazh kërcënues, ja çfarë më shkruanin…

Drejtori Ekzekutiv i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës, Costandin Von Alvensleben foli për incidentin e pak ditëve më parë në Tiranë. Ai rrëfeu se nga mënyra se...

‘Të fortët e Shkodrës’ / Nga kompania e peshkimit te hotelet e komplekset, zbulohen pronat e vëllezërve Cafi

OFL sot ka zbarkuar në Shkodër dhe u ka dërguar kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër shtetasve, mes tyre edhe vëllezërve Gëzim...

Përdhunuan me dhunë 23-vjeçaren, arrestohen 2 të rinj në Fier, njëri i dënuar për rrahjen e Prokurorit

Dy të rinj në Fier janë arrestuar pasi akuzohen se kanë përdhunuar një 23 vjeçare. Të ndaluarit janë M. G., 26 vjeç (i dënuar më...

Arrestohet fieraku, policia i zbuloi drogën e mbjellë

Policia e Fierit ka vënë në pranga gjatë ditës së sotme një person, i cili është autor i mbjelljes së 350 bimëve narkotike. Blutë e...

Vodhi mijëra dollarë, drejtorit të bankës në Tiranë i ndodh gjëma

Policia e Tiranës ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili ka shpërdoruar detyrën. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin me iniciale F.N., i cili duke shfrytëzuar...
- Advertisment -

Më të fundit